RolnikInfo.pl
Pożar - Gostyń

Komenda Powiatowa PSP w Gostyniu

Pożar na terenie Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Ogromne straty

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W piątek doszło do pożaru na terenie Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu (woj. wielkopolskie). Działania na miejscu zdarzenia trwały 2,5 godziny. Straty po pożarze oszacowano na około 1 milion złotych.

Do pożaru doszło w miniony piątek 16 kwietnia bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 12:26. Ze zgłoszenia wynikało, że ogniem zajęła się jedna z wież znajdujących się na terenie Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Jako pierwszy ogień zauważył jeden z pracowników SM. 

Jak przekazał portal gostynska.pl, pracownicy ewakuowali się z zagrożonego budynku jeszcze przed pojawieniem się na miejscu straży pożarnej. Strażacy na miejscu zdarzenia natychmiast stwierdzili pożar jednego z obiektów Spółdzielni Mleczarskiej - silosu, który stanowił część instalacji do produkcji mleka w proszku.

- Strażacy podali cztery prądy gaśnicze poprzez otwory rewizyjne na różnych wysokościach wieży. Wykonano także otwory w dachu wieży, w celu lepszego oddymiania. Panujące temperatury kontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej - poinformowali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Podczas pożaru istniało zagrożenie, że ogień przeniesie się na sąsiednie budynki. Na miejscu pojawili się: 4 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP Piaski, zastęp OSP Gola. Akcja gaśnicza trwała około 2,5 godziny. Podczas zdarzenia nikt nie został ranny.

Ogromne straty po pożarze 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu, straty po pożarze oszacowano na około 1 milion złotych. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru, które ustala zespół Spółdzielni Mleczarskiej Gostyń. Jak przekazał Gostyn24TV, najprawdopodobniej do pojawienia się ognia nie doszło na skutek błędu człowieka. 

Spółdzielnia Mleczarska Gostyń 

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu została założona w czerwcu 1889 roku, natomiast już w 1979 roku uruchomiono Kondensownię i Proszkownię Mleka. W SM Gostyń obecnie zakłady wyposażone są w linie produkcji mleka słodzonego, niesłodzonego w opakowaniach kartonowych, puszkach, mleka zagęszczonego, mleka w tubkach, śmietanek, mleka w proszku, serów, mleka pasteryzowanego i maślanek. Spółdzielnia przez lata zdobywała najważniejsze nagrody i wyróżnienia. 

Fot. Komenda Powiatowa PSP w Gostyniu

Fot. Google/Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Komenda Powiatowa PSP w Gostyniu, SM Gostyń, gostynska.pl

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

marka

Biznes

Znana firma wkracza na wieś. Z jej usług korzystają miliony Polaków

Czytaj więcej >
mięso

Biznes

Nie tylko Singapur. Kolejny kraj rusza z produkcją mięsa z laboratorium

Czytaj więcej >
rolnicy

Biznes

Nowa ustawa dla rolników? Przedsiębiorcy mogą tylko pozazdrościć

Czytaj więcej >
uokik

Biznes

UOKiK skontroluje punkty skupu jabłek. Powodem są zaniżane ceny towarów

Czytaj więcej >
ferma kurczak

Biznes

Plan budowy fermy przemysłowej w Wielkopolsce. Wieś protestuje

Czytaj więcej >
grzyby

Biznes

W wielu lasach próżno szukać kurek. Najtrudniejsza sytuacja od 40 lat

Czytaj więcej >