Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

straż leśna
unsplash.com / fot. furkanvari (zdj. ilustracyjne)

Przestępstwa popełniane na terenach leśnych nie należą do rzadkości. Choć wielu osobom wydaje się, że w lesie nie grozi im oko przypadkowego świadka, to mało kto na co dzień świadomy jest sprawnego działania Straży Leśnej. Przekonał się o tym mężczyzna, który został przyłapany na gorącym uczynku podczas zastawiania sideł na zwierzęta.

Kłusownik przybył do lasu, by poprawić uprzednio założone metalowe pętle i założyć nowe pułapki.

Kłusownik przyłapany na gorącym uczynku przez Straż Leśną

Informację o zastawianiu sideł na zwierzęta przekazała policja z Dolnego Śląska.

Do zdarzenia doszło w piątek 3 września w godzinach południowych w rejonach miejscowości Sulistrowice (gm. Sobótka, woj. dolnośląskie).

Wedle relacji funkcjonariuszy policji, mężczyzna został przyłapany przez służby w momencie, gdy poprawiał metalowe pętle i zakładał nowe sidła na leśną zwierzynę.

Tłumaczenie kłusownika i finał sprawy

Kłusownik tłumaczył funkcjonariuszom policji, iż zakładał sidła tylko po to, by złapać kilka saren.

Podejrzany, dzięki współpracy pracowników Straży Leśnej i policji, trafił na komisariat w Sobótce, gdzie został zatrzymany.

Nie wiadomo, czy miejsce zamieszkania podejrzanego zostało przeszukane pod kątem prowadzonych przez niego nielegalnych działań.

Kłusownictwo, czyli zabijanie i chwytanie dzikiej zwierzyny bez uprawnień, w zabronionym miejscu i czasie, stanowi naruszenie artykułu 53. prawa łowieckiego.

Kłusownik z okolic Wrocławia za swoje czyny będzie się teraz tłumaczyć przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl