RolnikInfo.pl
las

Facebook / Inicjatywa Dzikie Karpaty

Protestowali przeciw wycince lasu. Brutalny atak z kijem

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Inicjatywa Dzikie Karpaty przeprowadziła pokojowy protest przeciwko wycince drzew znajdującej się na terenie społecznie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Niestety, aktywiści musieli zmierzyć się z wymierzoną wobec nich agresją - na miejsce przyjechało bowiem pięciu mężczyzn, którzy zaatakowali ekologów kijem bejsbolowym.

Kobiety należące do Inicjatywy Dzikie Karpaty częściowo odparły atak gazem pieprzowym. Mimo to agresorzy zniszczyli samochód, wybijając w nim cztery szyby i wyginając pokrywę bagażnika. 

Pokojowy protest przerwany eksplozją agresji

Inicjatywa Dzikie Karpaty zaangażowana jest w społeczne projektowanie Turnickiego Parku Narodowego. Nie dziwi zatem, że plany Lasów Państwowych dotyczące wycinki drzew na wspomnianym terenie nie spotkały się z aprobatą aktywistów.

Efektem był zorganizowany pokojowy protest członków Inicjatywy Dzikie Karpaty. Na facebookowym profilu stowarzyszenia możemy przeczytać relację z bardzo przykrego wydarzenia, które miało miejsce w lesie w nocy 21 maja 2021 roku.

Aktywiści, w ramach pokojowego protestu, rozbili obóz. Jedna z kobiet, będąca na miejscu, relacjonuje zdarzenie następująco: 

Mężczyzna z kijem bejsbolowym uderzył jedną z kobiet, a po kontrataku z wykorzystaniem gazu pieprzowego, zaniechał dalszej walki. Niestety, napastnicy zniszczyli samochód, wybijając w nim szyby i wyginając pokrywę bagażnika.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Interwencja policji i apel

Jak relacjonują członkowie Inicjatywy Dzikie Karpaty, na miejsce przyjechała wkrótce policja, która prowadziła dochodzenie przez kilka godzin. Dzięki temu, że osoby zaatakowane zapamiętały numer na tablicy rejestracyjnej auta napastników, funkcjonariusze mogli w szybkim tempie zatrzymać podejrzanych o napaść. 

Lokalni mieszkańcy nie zawsze mają pozytywne nastawienie wobec ekologów z Inicjatywy Dzikie Karpaty - obawiają się, że kiedy powstanie Park Narodowy, utracą oni miejsca pracy, nie będą mogli również wybierać się do lasu na grzyby i jagody.

Sami aktywiści podkreślają, że tego typu sytuacje nie będą mieć miejsca - nie ukrywają też żalu wobec Lasów Państwowych, które oskarżają o manipulowanie lokalnej ludności i utożsamianie pojęcia ekolog ze słowem ekoterrorysta.

Osoby, które zaatakowały protestujących w lesie, będą odpowiadały za uszkodzenie prywatnego mienia, a także zmuszanie groźbą i przemocą do określonego zachowania.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: Facebook / Inicjatywa Dzikie Karpaty

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

grzegorz puda

Wiadomości

Grzegorz Puda skrytykował poprzedni rząd. Stanowcze słowa z mównicy sejmowej

Czytaj więcej >
trąba powietrzna pogoda

Wiadomości

Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Czytaj więcej >
kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >