RolnikInfo.pl

Jakub Kaminski/East News, Piotr Molecki/East News

PSL chce odwołania ministra rolnictwa. Partia Kukiz'15 przedstawiła swoje stanowisko

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

W ostatnim czasie Polskie Stronnictwo Ludowe wystosowało wniosek o odwołanie aktualnie urzędującego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Politycy bardzo negatywnie oceniają działalność szefa resortu, wskazując na nierozwiązany problem ASF, ptasiej grypy, cen płodów rolnych i masowo bankrutujące gospodarstwa.

Stanowisko w sprawie zajęła również partia Kukiz'15, której poseł Jarosław Sachajko stwierdził, że PSL nie może liczyć z ich strony na poparcie wniosku o odwołanie ministra rolnictwa.

Wniosek PSL o odwołanie szefa resortu rolnictwa

Minister rolnictwa Grzegorz Puda nie jest w pozytywny sposób oceniany przez dużą część producentów żywności w Polsce. Rolnicy wskazują, że polityk nie rozmawia z protestującymi gospodarzami i nie rozwiązuje rzeczywistych problemów, które nękają polską wieś.

W rozmowie z portalem next.gazeta.pl, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka w dosadny sposób skrytykował działania aktualnego ministra rolnictwa, wskazując, że PSL wystosowało wniosek o odwołanie go z urzędu.

Miłosz Motyka wskazał, że od 2015 roku zlikwidowano w Polsce aż 100 tysięcy gospodarstw, a sytuacja wcale nie ulega zmianie - problem dotyczy zwłaszcza wschodniej części kraju.

Polityk dodał, że przekazane 200 milionów złotych na bioasekurację i pomoc hodowcom w celu zatrzymania ASF są zdecydowanie niewystarczające, biorąc pod uwagę, że wartość jednego gospodarstwa w Polsce wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych.

Ludowcy podkreślają, że minister rolnictwa nie wywiązał się z utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego, obiecanego jeszcze przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Kolejnymi punktami, które - zdaniem polityków PSL - nie zostały zrealizowane przez Grzegorza Pudę jest walka z ptasią grypą, ASF, a także uregulowanie problematycznych cen płodów rolnych w skupach.

Kukiz '15 przedstawiło stanowisko

Partia Kukiz '15 ze swoim liderem Pawłem Kukizem w ostatnich dniach była częstym obiektem komentarzy medialnych w związku z tzw. ustawą lex TVN.

Również w obliczu wniosku o odwołanie Grzegorza Pudy ze stanowiska ministra rolnictwa ugrupowanie Kukiz '15 może wzbudzić niemałe emocje wśród rolników i osób związanych z branżą rolną.

Ze względu na podpisaną umowę programową z Prawem i Sprawiedliwością, partia Kukiz '15 zapowiedziała, że nie będzie głosować za odwołaniem aktualnie urzędującego szefa resortu rolnictwa.

Pomimo deklaracji partii i wniosku członków PSL o odwołanie ministra rolnictwa, nie jest pewne, czy Grzegorz Puda rzeczywiście będzie musiał pożegnać się z piastowaną obecnie funkcją.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Kołodziejczak o "trumnie Tuska i partii rządzącej". Drugi dzień strajków rolników

  • Emilka zabrana do auta bez słowa wyjaśnienia. Brat i partner zaskoczyli

  • Ciągnik toczył się w dół zbocza bez kierowcy. Rolniczka rzuciła się, by go zatrzymać

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: next.gazeta.pl, wrp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]