RolnikInfo.pl
kukiz15

Jakub Kaminski/East News, Piotr Molecki/East News

PSL chce odwołania ministra rolnictwa. Partia Kukiz'15 przedstawiła swoje stanowisko

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W ostatnim czasie Polskie Stronnictwo Ludowe wystosowało wniosek o odwołanie aktualnie urzędującego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Politycy bardzo negatywnie oceniają działalność szefa resortu, wskazując na nierozwiązany problem ASF, ptasiej grypy, cen płodów rolnych i masowo bankrutujące gospodarstwa.

Stanowisko w sprawie zajęła również partia Kukiz'15, której poseł Jarosław Sachajko stwierdził, że PSL nie może liczyć z ich strony na poparcie wniosku o odwołanie ministra rolnictwa.

Wniosek PSL o odwołanie szefa resortu rolnictwa

Minister rolnictwa Grzegorz Puda nie jest w pozytywny sposób oceniany przez dużą część producentów żywności w Polsce. Rolnicy wskazują, że polityk nie rozmawia z protestującymi gospodarzami i nie rozwiązuje rzeczywistych problemów, które nękają polską wieś.

W rozmowie z portalem next.gazeta.pl, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka w dosadny sposób skrytykował działania aktualnego ministra rolnictwa, wskazując, że PSL wystosowało wniosek o odwołanie go z urzędu.

Miłosz Motyka wskazał, że od 2015 roku zlikwidowano w Polsce aż 100 tysięcy gospodarstw, a sytuacja wcale nie ulega zmianie - problem dotyczy zwłaszcza wschodniej części kraju.

ursus traktor

62-latek pracował na polu. Został przygnieciony przez ciągnik

CZYTAJ DALEJ

Polityk dodał, że przekazane 200 milionów złotych na bioasekurację i pomoc hodowcom w celu zatrzymania ASF są zdecydowanie niewystarczające, biorąc pod uwagę, że wartość jednego gospodarstwa w Polsce wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych.

Ludowcy podkreślają, że minister rolnictwa nie wywiązał się z utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego, obiecanego jeszcze przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Kolejnymi punktami, które - zdaniem polityków PSL - nie zostały zrealizowane przez Grzegorza Pudę jest walka z ptasią grypą, ASF, a także uregulowanie problematycznych cen płodów rolnych w skupach.

Kukiz '15 przedstawiło stanowisko

Partia Kukiz '15 ze swoim liderem Pawłem Kukizem w ostatnich dniach była częstym obiektem komentarzy medialnych w związku z tzw. ustawą lex TVN.

Również w obliczu wniosku o odwołanie Grzegorza Pudy ze stanowiska ministra rolnictwa ugrupowanie Kukiz '15 może wzbudzić niemałe emocje wśród rolników i osób związanych z branżą rolną.

Ze względu na podpisaną umowę programową z Prawem i Sprawiedliwością, partia Kukiz '15 zapowiedziała, że nie będzie głosować za odwołaniem aktualnie urzędującego szefa resortu rolnictwa.

Pomimo deklaracji partii i wniosku członków PSL o odwołanie ministra rolnictwa, nie jest pewne, czy Grzegorz Puda rzeczywiście będzie musiał pożegnać się z piastowaną obecnie funkcją.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Kołodziejczak o "trumnie Tuska i partii rządzącej". Drugi dzień strajków rolników

  • Emilka zabrana do auta bez słowa wyjaśnienia. Brat i partner zaskoczyli

  • Ciągnik toczył się w dół zbocza bez kierowcy. Rolniczka rzuciła się, by go zatrzymać

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: next.gazeta.pl, wrp.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >