Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciągnik toczył się w dół zbocza bez kierowcy. Rolniczka rzuciła się, by go zatrzymać
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Ciągnik toczył się w dół zbocza bez kierowcy. Rolniczka rzuciła się, by go zatrzymać

traktor zbocze
unsplash.com / fot. Emiel Molenaar

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w jednym z gospodarstw na terenie województwa lubuskiego: kobieta, widząc staczający się ze wzniesienia ciągnik bez kierowcy, bez chwili wahania rzuciła się, by zatrzymać pojazd.

Rolniczce udało się początkowo wejść na ciągnik i chwycić za jego kierownicę, lecz chwilę później spadła ona wprost pod koła maszyny. Przytomna kobieta trafiła do szpitala.

Traktor bez kierowcy jechał w dół po zboczu

Informację o dramatycznym zdarzeniu w zachodniej Polsce przekazał portal TVN24.pl. Jak podali dziennikarze, do feralnej sytuacji doszło w poniedziałek (23 sierpnia) w miejscowości Rybaki.

Na terenie gospodarstwa, na wzniesieniu stał ciągnik. Właścicielka posesji zauważyła w pewnym momencie, że maszyna - bez siedzącego w szoferce kierowcy - zaczęła zjeżdżać w dół zbocza.

Gdy rolniczka spostrzegła, że ciągnik uszkodził jeden pojazd stojący na jego drodze, bez chwili wahania rzuciła się, by zatrzymać lawinę dalszych zniszczeń.

Dalsze okoliczności przypominają prawdziwy film akcji: kobieta z powodzeniem wskoczyła na pojazd, by odzyskać nad nim kontrolę. Choć w pierwszym momencie chwyciła kierownicę, to już za moment poślizgnęła się i runęła wprost pod koła pojazdu.

Bolesne skutki wypadku

Media nie podają, czy ciągnik spowodował kolejne szkody w gospodarstwie. Wiadome jest jednak jedno: właścicielka posesji doznała dotkliwych obrażeń wskutek upadku pod koła maszyny rolniczej.

Warto dodać, że w momencie przybycia zespołu ratownictwa medycznego i w trakcie podróży do szpitala w Zielonej Górze, rolniczka była w pełni świadoma.

Wedle informacji przekazanych przez TVN24.pl, kobieta doznała urazu miednicy i nogi. Jej stan jest stabilny.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tvn24.pl

Tagi: Ursus Traktor