RolnikInfo.pl
polityk

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; unsplash.com / fot. Chris Ensminger

Rolnicy oszukani przez PiS. Kontrowersyjna wypowiedź znanego polityka

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W poniedziałek 24 maja 2021 roku na konferencji prasowej w Sejmie padły ostre słowa, rozliczające dotychczasowe obietnice posłów PiS wobec rolników. Mocne słowa wypowiedział zwłaszcza polityk z ramienia PSL, Stefan Krajewski, oskarżając komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego o "wygaszanie rolnictwa w całej Unii Europejskiej".

Miłosz Motyka, rzecznik PSL, powiedział ponadto, iż ówczesna premier Beata Szydło kłamała, twierdząc, że dzięki Prawu i Sprawiedliwości polscy rolnicy będą otrzymywali dopłaty na poziomie rolników z Niemiec i Francji. 

Szereg mocnych słów

Konferencja prasowa, która odbyła się w gmachu Sejmu w poniedziałek 24 maja 2021 roku obfitowałą w wiele mocnych stwierdzeń pod adresem polityków obozu rządzącego. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego - stając w obronie rolników - wypunktowali niespełnione obietnice członków PiS.

Stefan Krajewski z PSL zwrócił się do unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Okazuje się bowiem, że - wedle relacji posła Krajewskiego - działania komisarza są negatywnie oceniane nie tylko przez polskich, ale i europejskich rolników. 

O co tak naprawdę chodzi? Producenci żywności zarzucają Januszowi Wojciechowskiemu, że zbyt mocno sympatyzuje z ekologami i tym samym zaniedbuje interesy wsi, doprowadzając stopniowo do zamierania rolnictwa w całej Unii Europejskiej. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-14]

Poseł PSL wezwał unijnego komisarza ds. rolnictwa o pilne zajęcie się sprawami rolników.

Dalszy ciąg zarzutów wobec PiS

W dalszej kolejności punktowaniem niespełnionych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości zajął się rzecznik klubu PSL Miłosz Motyka.

Polityk przypomniał obietnice ówczesnej premier Beaty Szydło z 2015 roku, kiedy to zapewniała polskich rolników, że partia rządząca wywalczy wyższe dopłaty - tak, by ich poziom nie odbiegał od kwoty dotacji, które dostają Francuzi i Niemcy.

Miłosz Motyka stwierdził krótko, iż premier kłamała. Poseł PSL zaznaczył, iż będą zadawali pytania Januszowi Wojciechowskiemu, Grzegorzowi Pudzie i Janowi Ardanowskiemu o to, co uczynili w kierunku podwyższenia dopłat w trakcie swoich rządów. 

Jak podaje portal farmer.pl, Robert Telus z PiS, kierujący sejmową komisją rolnictwa i rozwoju wsi, nie zgadza się zarzutami posłów PSL. Wskazał, że wszystkie negatywne decyzje zostały podjęte przez ich partię, a PiS nadal zmaga się ich skutkami.

Polityk PiS nie odniósł się jednak tak naprawdę do głównego zarzutu posłów PSL - zwiększenia kwoty dopłat - i skupił się na kolejnych zapewnieniach dotyczących podniesienia poziomu życia polskich rolników.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: farmer.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >