Rolnicy. Podlasie - Gienek apel do fanów
iAGRO TV/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 4 Maja 2021

Rolnicy z Plutycz zwrócili się do fanów. Potrzebna jest pomoc w odnalezieniu świadków zdarzenia

Nie milkną echa wydarzeń, do których doszło w miniony weekend w Plutyczach. Gienek i Andrzej za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócili się do wszystkich świadków, którzy 1 maja pojawili się w ich gospodarstwie. Rolnicy potrzebują nawet najmniejszych dowodów.

Przypomnijmy, jak wynikało z materiału opublikowanego przez AGROunię, w Plutyczach doszło do zatrzymania Gienka, znanego z programu "Rolnicy. Podlasie". Na nagraniu widać było, jak rolnik został zatrzymany i wyprowadzony z własnej posesji do radiowozu policyjnego. Jak się okazało, Gienek w areszcie spędził noc.

W mediach społecznościowych rolników wskazano, że spędzenie nocy w areszcie było dla rolnika bardzo ciężkie, a do dziś odczuwa skutki tych wydarzeń. Jak podkreślono, zdaniem rolników, działania funkcjonariuszy były nieadekwatne do całej sytuacji.

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocDramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Rolnicy szukają świadków zdarzenia

W weekend na posesji rolników znajdowało się wiele odwiedzających osób. Gienek z Andrzejem zaapelowali do wszystkich świadków, którzy byli obecni przy całym zajściu i posiadają dowody w sprawie, zgłaszali się do nich. Jak wskazali rolnicy, wiele osób miało przy sobie telefony komórkowe, którymi nagrywali całe zajście.

- Dlatego zwracamy się do Was o wszelkie informacje od osób, które były na miejscu. Wielu z Was miało w rękach telefony, nagrywało to co się działo. Wszelkie nawet najmniejsze „dowody” mogą pomóc Gieniowi - poproszono w mediach społecznościowych.

Kontaktować się można za pośrednictwem maila pod adresem andrzej.gienek.plutycze@gmail.com.

Zarzuty policji wobec Gienka

W rozmowie z redakcją Super Expressu podinsp. Tomasz Krupa, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji przekazał, że przeprowadzona interwencja w Plutyczach była konieczna, ze względu na to, że doszło do złamania obowiązujących restrykcji, tj. zakazu gromadzenia się. Gienek Onopiuk podczas interwencji został zatrzymany w związku z zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jak w mediach społecznościowych przekazywali działacze AGROuni na czele z Michałem Kołodziejczakiem, rolnik z Plutycz będzie mógł liczyć na ich wsparcie w sprawie.

Na temat zdarzeń z minionego weekendu Gienek i Andrzej mówili w materiale przygotowanym przez AGROunię, który można zobaczyć >tutaj<.

rolnicy podlasie

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Gienek i Andrzej Rolnicy. Podlasie/ Facebook, AGROunia/Facebook, Super Express

Następny artykuł