RolnikInfo.pl
Ciągnik - policja

świętokrzyska Policja

Rolnik "pożyczył" ciągnik i pojechał uprawiać swoje pole

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

25-letni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) zabrał stojący przed posesją ciągnik rolniczy i pojechał uprawiać swoje pole. Jak się okazało, mężczyzna był w stanie nietrzeźwości i miał wydany zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek 27 kwietnia bieżącego roku. Funkcjonariusze policji przed godziną 11:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika o wartości ok. 25 000 zł. 

Mężczyzna, który zgłosił kradzież, powiadomił, że podczas przerwy od pracy pozostawił ciągnik z podpiętą maszyną rolniczą przed posesją. Gdy wrócił z przerwy, na miejscu nie było ciągnika, mężczyzna zastał jedynie rower. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy i na własną rękę zaczął szukać ciągnika. 

Jednak nim policjanci dojechali do zgłoszenia, zauważyli ciągnik rolniczy na przydrożnym polu, który został opisany w zgłoszeniu o kradzieży. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Kontrola 25-latka 

Podczas kontroli okazało się, że ciągnikiem odjechał 25-letni mężczyzna, który w 2018 r. otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, podczas zatrzymania mężczyzny okazało się, że jest nietrzeźwy. Po badaniu alkomatem wyszło na jaw, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie.

- Wczoraj po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów - przekazali funkcjonariusze z KPP w Pińczowie. 

25-latek przekazał, że gdy zobaczył ciągnik z podpiętym agregatem, postanowił pojechać na swoje pole, które w całej okolicy jako jedyne było nieprzygotowane do zasiewu.

W czwartek, 28 kwietnia bieżącego roku prokurator zastosował wobec rolnika środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna za użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości z zakazem prowadzenia pojazdów może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Alkohol złym doradcą 

Jak ostatnio informowaliśmy, alkohol okazał się złym doradcą dla kierowcy, który został zatrzymany we Frampolu (woj. lubelskie). Mężczyzna poruszał się ciągnikiem rolniczym bez świateł, z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów i pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie ma prawie 3,5 promila alkoholu. Co więcej, razem z rolnikiem podróżował pasażer, który również był nietrzeźwy. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >