Ciągnik - policja
świętokrzyska Policja
Autor Aneta Wasilewska - 30 Kwietnia 2021

Rolnik "pożyczył" ciągnik i pojechał uprawiać swoje pole

25-letni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) zabrał stojący przed posesją ciągnik rolniczy i pojechał uprawiać swoje pole. Jak się okazało, mężczyzna był w stanie nietrzeźwości i miał wydany zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek 27 kwietnia bieżącego roku. Funkcjonariusze policji przed godziną 11:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika o wartości ok. 25 000 zł.

Mężczyzna, który zgłosił kradzież, powiadomił, że podczas przerwy od pracy pozostawił ciągnik z podpiętą maszyną rolniczą przed posesją. Gdy wrócił z przerwy, na miejscu nie było ciągnika, mężczyzna zastał jedynie rower. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy i na własną rękę zaczął szukać ciągnika.

Jednak nim policjanci dojechali do zgłoszenia, zauważyli ciągnik rolniczy na przydrożnym polu, który został opisany w zgłoszeniu o kradzieży.

Gigantyczny pożar słomy i maszyn. Policja wytypowała podejrzanychGigantyczny pożar słomy i maszyn. Policja wytypowała podejrzanychCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Kontrola 25-latka

Podczas kontroli okazało się, że ciągnikiem odjechał 25-letni mężczyzna, który w 2018 r. otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, podczas zatrzymania mężczyzny okazało się, że jest nietrzeźwy. Po badaniu alkomatem wyszło na jaw, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie.

- Wczoraj po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów - przekazali funkcjonariusze z KPP w Pińczowie.

25-latek przekazał, że gdy zobaczył ciągnik z podpiętym agregatem, postanowił pojechać na swoje pole, które w całej okolicy jako jedyne było nieprzygotowane do zasiewu.

W czwartek, 28 kwietnia bieżącego roku prokurator zastosował wobec rolnika środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna za użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości z zakazem prowadzenia pojazdów może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Alkohol złym doradcą

Jak ostatnio informowaliśmy, alkohol okazał się złym doradcą dla kierowcy, który został zatrzymany we Frampolu (woj. lubelskie). Mężczyzna poruszał się ciągnikiem rolniczym bez świateł, z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów i pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie ma prawie 3,5 promila alkoholu. Co więcej, razem z rolnikiem podróżował pasażer, który również był nietrzeźwy. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

ciągnik

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł