RolnikInfo.pl
wypadek - 12-latek

(zdjęcie ilustracyjne) Faxe/Wikipedia/ (CC BY-SA 3.0)

Wypadek podczas prac polowych. 12-latek pomagał w sadzeniu ziemniaków

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas prac polowych w miejscowości Hoczew (woj. podkarpackie). 12-letni chłopiec, który pomagał rodzinie w sadzeniu ziemniaków, włożył dłoń do maszyny rolniczej. Na miejscu pojawiło się LPR, które zabrało chłopca do szpitala.

W miejscowości Hoczew w gminie Lesko 28 kwietnia bieżącego roku około godziny 16:00 doszło do wypadku. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, podczas sadzenia ziemniaków, ranny został 12-letni chłopiec. 

Na miejscu w pracach polowych brało udział kilkoro członków rodziny, w tym czasie 12-latek pomagał dziadkowi, który kierował ciągnik z podpiętą do niego sadzarką do ziemniaków. Zgodnie z informacjami, jakie przekazali funkcjonariusze z Podkarpackiej Policji, 75-letni kierowca ciągnika nagle usłyszał krzyk dziecka, które siedziało na sadzarce. 12-letni chłopiec włożył rękę do maszyny.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Na miejscu pojawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), które zabrało 12-latka do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że dziadek chłopca podczas zdarzenia był trzeźwy, a maszyna, którą kierował oraz sadzarka były w dobrym stanie technicznym. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych przyczyn zdarzenia. 

Dramatyczne zdarzenia podczas prac na polach 

Niestety, wraz z rozpoczęciem prac na polach, pojawia się coraz więcej informacji o wypadkach, w których ofiarami stają się dzieci. Jak informowaliśmy w ostatnich dniach, do niebezpiecznego zdarzenia doszło 24 kwietnia 2021 roku około godziny 13:00 w miejscowości Brzeźce na Opolszczyźnie, gdzie podczas prac polowych ręka 14-letniego chłopca została wciągnięta przez maszynę o rolniczą, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Jak wynika z danych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w ubiegłym roku rolnicy informowali Kasę o 10 974 wypadkach podczas pracy w gospodarstwach rolnych, spośród których w 9 958 przypadkach przyznane zostało odszkodowanie. W 2020 roku do wypadków w rolnictwie dochodziło najczęściej na skutek upadków i kontaktu ze zwierzętami.

Funkcjonariusze z Podkarpackiej Policji zaapelowali o zachowywanie ostrożności, gdy podczas prac polowych dorosłym towarzyszą dzieci. 

- Rodzice mogą angażować dzieci do różnych prac, w tym prac związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla ich zdrowia i życia - zwracają uwagę funkcjonariusze. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, KRUS

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >