Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik wjechał na drogę kombajnem z hederem. Zmiażdżył część auta
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Rolnik wjechał na drogę kombajnem z hederem. Zmiażdżył część auta

kombajn heder
biala-podlaska.policja.gov.pl

Choć wyjeżdżanie na drogi publiczne kombajnem z zamontowanym hederem jest zabronione, to niestety ostatnia interwencja policji z Podlasia dowiodła, że nie wszyscy rolnicy biorą sobie do serca apele o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Kierowca kombajnu skręcał na skrzyżowaniu, a swoim hederem poważnie uszkodził przednią część samochodu, którym kierowała 71-letnia kobieta.

Dramatyczna historia mogła skończyć się tragicznie - ze względu na brak obrażeń ciała obydwu kierujących zdarzenie zostało jednak zarejestrowane jako kolizja.

Bliskie spotkanie z hederem na drodze

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło we wtorek 27 lipca 2021 roku w Dubowie w gminie Sejny na terenie województwa podlaskiego.

Jak relacjonuje Komenda Miejska Policji z Białej Podlaskiej około godziny 19:00 funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o kolizji kombajnu i samochodu osobowego.

Na miejscu okazało się, że wspomniany kombajn nie miał zdemontowanego zestawu do koszenia zboża, a 60-letni kierowca maszyny rolniczej podczas skrętu na skrzyżowaniu uszkodził hederem maskę samochodu osobowego.

Warto dodać, że osobową skodą poruszała się 71-letnia kobieta mieszkająca na terenie Białej Podlaskiej.

Szczegóły zdarzenia

Samochód 71-latki został poważnie uszkodzony - na fotografiach udostępnionych przez podlaską policję możemy zauważyć zmiażdżoną maskę samochodu, rozbitą przednią szybę, a także częściowo uszkodzony bok pojazdu.

Warto pamiętać, że drogami można poruszać się pojazdami, które swoją szerokością nie przekraczają wyznaczonego pasa jezdni.

W sytuacji, gdy większość pasów ma szerokość od 3 do 3,5 metra, kombajn z zamontowanym hederem z pewnością będzie blokować ruch na przeciwległym pasie.

Policjanci przypominają, że w sytuacji, gdy operator kombajnu musi przemieszczać się drogami publicznymi, jest bezwzględnie zobowiązany do demontażu zespołu żniwnego i transportowaniu go w taki sposób, by nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

>

fot. KMP Biała Podlaska

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: biala-podlaska.policja.gov.pl