RolnikInfo.pl

biala-podlaska.policja.gov.pl

Rolnik wjechał na drogę kombajnem z hederem. Zmiażdżył część auta

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Choć wyjeżdżanie na drogi publiczne kombajnem z zamontowanym hederem jest zabronione, to niestety ostatnia interwencja policji z Podlasia dowiodła, że nie wszyscy rolnicy biorą sobie do serca apele o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Kierowca kombajnu skręcał na skrzyżowaniu, a swoim hederem poważnie uszkodził przednią część samochodu, którym kierowała 71-letnia kobieta.

Dramatyczna historia mogła skończyć się tragicznie - ze względu na brak obrażeń ciała obydwu kierujących zdarzenie zostało jednak zarejestrowane jako kolizja.

Bliskie spotkanie z hederem na drodze

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło we wtorek 27 lipca 2021 roku w Dubowie w gminie Sejny na terenie województwa podlaskiego.

Jak relacjonuje Komenda Miejska Policji z Białej Podlaskiej około godziny 19:00 funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o kolizji kombajnu i samochodu osobowego.

Na miejscu okazało się, że wspomniany kombajn nie miał zdemontowanego zestawu do koszenia zboża, a 60-letni kierowca maszyny rolniczej podczas skrętu na skrzyżowaniu uszkodził hederem maskę samochodu osobowego.

Warto dodać, że osobową skodą poruszała się 71-letnia kobieta mieszkająca na terenie Białej Podlaskiej.

Szczegóły zdarzenia

Samochód 71-latki został poważnie uszkodzony - na fotografiach udostępnionych przez podlaską policję możemy zauważyć zmiażdżoną maskę samochodu, rozbitą przednią szybę, a także częściowo uszkodzony bok pojazdu.

Warto pamiętać, że drogami można poruszać się pojazdami, które swoją szerokością nie przekraczają wyznaczonego pasa jezdni.

W sytuacji, gdy większość pasów ma szerokość od 3 do 3,5 metra, kombajn z zamontowanym hederem z pewnością będzie blokować ruch na przeciwległym pasie.

Policjanci przypominają, że w sytuacji, gdy operator kombajnu musi przemieszczać się drogami publicznymi, jest bezwzględnie zobowiązany do demontażu zespołu żniwnego i transportowaniu go w taki sposób, by nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

undefined

fot. KMP Biała Podlaska

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • GUS: rolnik zarabia średnio 5,7 tys. zł. Pracownicy porzucają branżę na potęgę

  • Plutycze: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" spotkał się z bohaterem "Rolnik szuka żony"

  • 77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: biala-podlaska.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]