Rząd - rolnicy
Bicanski/Pixinio
Autor Aneta Wasilewska - 22 Lutego 2021

Nowe dane CBOS: rolnicy i mieszkańcy wsi nadal popierają rząd

W najnowszych danych Centrum Badania Opinii Społecznej sprawdzone zostało, jakie nastroje panują wśród Polaków, jeżeli chodzi o rząd. Z badań CBOS wynika, że wśród rolników i mieszkańców wsi nadal można zaobserwować poparcie dla rządu.

Jak wynika z najnowszego badania CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej), mimo wszystko na wsiach i wśród rolników rząd może cieszyć się poparciem.

Kogo dzisiaj popierają rolnicy?

Z danych wynika, że rząd nadal może cieszyć się dobrymi notowaniami na wsi. Jak przekazuje portal Agropolska, na wsiach można liczyć nawet na 40-procentowe poparcie.

A jak jest z poparciem ze strony samych rolników? Zgodnie z danymi CBOS, 40% rolników w Polsce popiera gabinet Mateusza Morawieckiego. Na większe poparcie rząd może liczyć tylko od emerytów (55 proc.) i rencistów (50 proc.).

ARiMR wydłuża nabór. Więcej czasu na złożenie wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziomARiMR wydłuża nabór. Więcej czasu na złożenie wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziomCzytaj dalej

- Zdaniem ekspertów na stosunek do rządu silnie oddziałują kwestie światopoglądowe. I to właśnie w tym aspekcie należy prawdopodobnie szukać dużego wsparcia gospodarzy. Jednocześnie wygląda na to, że sporo racji mogli mieć politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy w czasie, gdy rządzący forsowali tzw. piątkę dla zwierząt, czyli ustawę oprotestowaną gremialnie przez środowiska rolnicze, twierdzili w kuluarach, że wieś zagłosuje na tę partię mimo wszystko - wskazuje portal Agropolska.

Zdaniem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwość, rolnicy ani mieszkańcy wsi nie mają żadnego alternatywnego ugrupowania.

Badania CBOS

Co więcej, z badań wynika, że gabinet Mateusza Morawieckiego popiera 32 proc. Polaków. Na podstawie danych można dowiedzieć się także, że do 43 procent wzrosła (o 3 proc.) liczba przeciwników, natomiast 22 proc. społeczeństwa obojętnie odnosi się do rządu.

Wśród poparcia dla rządu najwięcej jest osób starszych, powyżej 65 roku życia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Agropolska

Następny artykuł