sołtyska
rolnikinfo
Autor Magdalena Więckowska - 8 Kwietnia 2021

Sołtyska ciągnęła psa na łańcuchu za samochodem. Zwierzę trafiło do schroniska

Do wyjątkowo drastycznego aktu znęcania się nad zwierzęciem doszło 6 kwietnia 2021 roku, kiedy to sołtyska wsi Wirki została nakryta przez okolicznych mieszkańców na tym, że ciągnęła za samochodem przywiązanego łańcuchem psa.

Sprawą zajęła się prokuratura, a gmina Marcinowice wydała oświadczenie, w którym ubolewa nad zaistniałą sytuacją.

Sołtyska ciągnęła za samochodem swojego psa

Jak relacjonuje Fundacja Mam Pomysł na stronie internetowej Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, 6 kwietnia otrzymano telefon z informacją o psie, który - przywiązany do samochodu łańcuchem - był ciągnięty za pojazdem.

Jak się okazało, winowajczynią była 59-letnia sołtyska wsi Wirki, położonej w powiecie świdnickim na terenie województwa dolnośląskiego. Kobieta jest również z zawodu rolniczką.

Sołtyska została zauważona przez okolicznych mieszkańców między Wirami a Wirkami, kiedy ciągnęła psa za samochodem. Świadkowie bez chwili zwłoki zawiadomili o fakcie policję, która po przybyciu na miejsce aresztowała 59-latkę.

Komisja Europejska przestanie promować mięso? MRiRW zajęło zdecydowane stanowiskoKomisja Europejska przestanie promować mięso? MRiRW zajęło zdecydowane stanowiskoCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Pies trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak się okazuje, czworonóg doznał bardzo dotkliwych obrażeń ciała, m.in. otwartych, głębokich ran na łapach, tułowiu i pysku.

Jak zaznaczają członkowie Fundacji, pies pozostaje pod opieką schroniska, dopóki nie wyzdrowieje, a sołtyska zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za znęcanie się nad zwierzęciem.

Niewytłumaczalna fala okrucieństwa

Na facebookowym profilu gminy Marcinowice, na której terenie leży wieś Wirki, pojawiło się oświadczenie w sprawie czynu popełnionego przez sołtyskę.

sołtyska

Czy kobieta zostanie pozbawiona możliwości piastowania urzędu sołtyski? Wszystko zależy od mieszkańców - jak zapowiedziała gmina Marcinowice, w najbliższym czasie ma nastąpić spotkanie, podczas którego obecna sołtyska zostanie odwołana ze stanowiska.

Niestety, czyn 59-letniej rolniczki w przerażający sposób przypomina niedawne zachowanie byłego senatora PiS, Waldemara B., które opisywaliśmy m.in. w tekście zatytułowanym"Sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa". W Kościerzynie zawisł baner z wizerunkiem Waldemara B.

61-letni Waldemar B. - podobnie jak sołtyska wsi Wirki - przywiązał swojego psa do haka holowniczego samochodu i ciągnął psa za pojazdem. Martwe zwierzę zostało znalezione później na posesji polityka, a mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.

Poniżej prezentujemy jedną z fotografii, która pojawiła się na stronie internetowej świdnickiego schroniska.

sołtyska

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: schroniskoswidnica.pl, Facebook / Gmina Marcinowice, agropolska.pl

Następny artykuł