RolnikInfo.pl
Zwierzęta - Waldemar B.

Facebook/Inicjatywa Polska Kościerzyna

"Sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa". W Kościerzynie zawisł baner z wizerunkiem Waldemara B.

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Nie milkną echa sprawy związanej z zarzutami znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, które postawione zostały byłemu senatorowi PiS Waldemarowi B. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie plakatu, który zawisł w Kościerzynie przed pomn

W Kościerzynie obok pomnika przy rondzie Kaszubskim zamieszczony został plakat. Na czarnym tle podzielonym na dwie części, po lewej stronie zobaczyć można zdjęcie Waldemara B. z datą 2019. 

- Mamy dość dyktatury dewiantów - można przeczytać pod zdjęciem byłego senatora PiS. 

Po prawej stronie widnieje napis "Dewiant rok 2021" i zamieszczone zostało zdjęcie z nagrania, na które w zeszłym tygodniu pojawiło się w mediach. Na kadrze widać samochód polityka, do którego przywiązany jest pies.

- Kocham zwierzęta. (…) tak jak ja się psami opiekuję, to mało kto (...) - takie słowa byłego senatora można przeczytać pod zdjęciem z nagrania. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Znicze pod banerem 

Zdjęcie baneru pojawiło się w ubiegły piątek, 2 kwietnia w mediach społecznościowych Inicjatywa Polska Kościerzyna, która opisuje siebie, jako partię polityczną, którą tworzą samorządowcy, działacze oraz aktywiści o poglądach postępowych i proeuropejskich z całej Polski. Jak można zobaczyć na fotografii, dookoła baneru ustawione zostały znicze. 

- Mieszkańcy Kościerzyny stanowczo wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa. Ostatnie wydarzenia poruszyły opinię publiczną - komentuje zdjęcie Inicjatywa Polska Kościerzyna. 

Waldemar B. z zarzutem znęcania się nad psem 

Przypomnijmy, 61-letni były senator PiS Waldemar B. został zatrzymany przez policję, gdy świat dzienne ujrzało skandaliczne nagranie, ukazujące okrucieństwo wobec psa. Polityk usłyszał "zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przywiązał zwierzę do haka holowniczego samochodu, ruszył i zwiększając prędkość, tak że pies nie nadążył, przewrócił się i był ciągnięty". W miniony czwartek znaleźli martwego psa na posesji polityka. Jak wynika ze wstępnych informacji przekazanych przez policję, jest to ten sam pies, który wleczony był za autem, należącym do polityka.

Jak informowaliśmy wczoraj >tutaj<, sąd nie przychylił się do wniosku o areszt tymczasowy dla byłego senatora PiS. Waldemar B. nie przyznał się do stawianych zarzutów.  Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt art. 35 za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Inicjatywa Polska Kościerzyna/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Inicjatywa Polska Kościerzyna/Facebook, Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >