RolnikInfo.pl
Zwierzęta - Waldemar B.

Facebook/Inicjatywa Polska Kościerzyna

"Sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa". W Kościerzynie zawisł baner z wizerunkiem Waldemara B.

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Nie milkną echa sprawy związanej z zarzutami znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, które postawione zostały byłemu senatorowi PiS Waldemarowi B. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie plakatu, który zawisł w Kościerzynie przed pomn

W Kościerzynie obok pomnika przy rondzie Kaszubskim zamieszczony został plakat. Na czarnym tle podzielonym na dwie części, po lewej stronie zobaczyć można zdjęcie Waldemara B. z datą 2019. 

- Mamy dość dyktatury dewiantów - można przeczytać pod zdjęciem byłego senatora PiS. 

Po prawej stronie widnieje napis "Dewiant rok 2021" i zamieszczone zostało zdjęcie z nagrania, na które w zeszłym tygodniu pojawiło się w mediach. Na kadrze widać samochód polityka, do którego przywiązany jest pies.

- Kocham zwierzęta. (…) tak jak ja się psami opiekuję, to mało kto (...) - takie słowa byłego senatora można przeczytać pod zdjęciem z nagrania. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Znicze pod banerem 

Zdjęcie baneru pojawiło się w ubiegły piątek, 2 kwietnia w mediach społecznościowych Inicjatywa Polska Kościerzyna, która opisuje siebie, jako partię polityczną, którą tworzą samorządowcy, działacze oraz aktywiści o poglądach postępowych i proeuropejskich z całej Polski. Jak można zobaczyć na fotografii, dookoła baneru ustawione zostały znicze. 

- Mieszkańcy Kościerzyny stanowczo wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa. Ostatnie wydarzenia poruszyły opinię publiczną - komentuje zdjęcie Inicjatywa Polska Kościerzyna. 

Waldemar B. z zarzutem znęcania się nad psem 

Przypomnijmy, 61-letni były senator PiS Waldemar B. został zatrzymany przez policję, gdy świat dzienne ujrzało skandaliczne nagranie, ukazujące okrucieństwo wobec psa. Polityk usłyszał "zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przywiązał zwierzę do haka holowniczego samochodu, ruszył i zwiększając prędkość, tak że pies nie nadążył, przewrócił się i był ciągnięty". W miniony czwartek znaleźli martwego psa na posesji polityka. Jak wynika ze wstępnych informacji przekazanych przez policję, jest to ten sam pies, który wleczony był za autem, należącym do polityka.

Jak informowaliśmy wczoraj >tutaj<, sąd nie przychylił się do wniosku o areszt tymczasowy dla byłego senatora PiS. Waldemar B. nie przyznał się do stawianych zarzutów.  Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt art. 35 za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Inicjatywa Polska Kościerzyna/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Inicjatywa Polska Kościerzyna/Facebook, Gazeta Wyborcza

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

Ptasia Grypa - Pomorska Izba Rolnicza

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej: "Należy zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania zakupu piskląt"

Czytaj więcej >
bocian

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]

Czytaj więcej >
mapa asf

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej

Czytaj więcej >
alpaka

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >