Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Sosnowiec: Radny rozwiezie mieszkańcom ziemniaki. "Jeden dobry uczynek napędza inne"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 28.03.2021 01:00

Sosnowiec: Radny rozwiezie mieszkańcom ziemniaki. "Jeden dobry uczynek napędza inne"

Ziemniaki - radny
Łukasz Litewka/Facebook

- Zadzwonił do mnie rolnik, który stracił sezon. Restauracje się zamknęły i jego plony pójdą na marne. Mimo tego ten Pan chciałby przekazać nam 15 ton ziemniaków. Może brzmi to trochę groteskowo, ale mnie urzekło. Mało tego Pan jest z innego województwa, a chciałby je tu za darmo przywieźć - byle pomóc. Także tego, mamy jakiś pomysł na 15 ton kartoflanego szczęścia? - zapytał internautów Łukasz Litewka, radny Miasta Sosnowiec. 

Pomysłów było co niemiara. Ostatecznie stanęło na tym, że rolnik przyjedzie do Sosnowca, by razem z radnym będą jeździć po mieście i sprzedawać ziemniaki. Co więcej, część z 15 ton ziemniaków zostanie przekazana także do ZOO na Kazimierzu. Ziemniaki będą rozwożone po mieście czerwonym "ogórkiem", który został podarowany radnemu. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Strzał w dziesiątkę 

Jak się okazało, pomysł pomocy rolnikowi spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez internautów, którzy wyrażali chęć wsparcia i zakupu ziemniaków. 

- Chętnie kupię parę kg, by wspomóc - napisała jedna z internautek. 

- Myślę, że te 15 ton braknie tyle chętnych. Proszę dać znać gdzie i kiedy również kupię większa ilość - dodała kolejna osoba.

Jak przekazał radny za pośrednictwem mediów społecznościowych, już dziś zamieszczony zostanie harmonogram przejazdu wozu z ziemniakami po mieście. Na ten moment pewne jest, że ziemniaki będą przekazywane już od jutra.

"Jeden dobry uczynek napędza inne"

- Jeden dobry uczynek napędza inne i o ile przekazanie VW Ogórka wywołało we mnie wdzięczność i uśmiech na twarzy, to propozycja przekazania 16 ton ziemniaków zagrało na nutce wzruszenia - przekazał radny w rozmowie z portalem Twoje Zagłębie.

W przypadku radnego pomysł związany z obwoźną sprzedażą ziemniaków czerwonym "ogórkiem" nie jest pierwszym działaniem społecznym, w które zaangażował się Litewka. Radny między innymi po wybuchu pandemii w Polsce, zdecydował się na dowożenie posiłków na oddziały covidowe. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook, Twoje Zagłebie