Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Hala z maszynami rolniczymi stanęła w ogniu. 8 zastępów straży ruszyło na ratunek
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Hala z maszynami rolniczymi stanęła w ogniu. 8 zastępów straży ruszyło na ratunek

straż pożarna
Facebook / KP PSP Lipsko

Do zdarzenia zadysponowano łącznie osiem zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 

Interwencja straży pożarnej w Wodącej 

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pożary na wsi zdarzają się zbyt często - w ich wyniku ludzie tracą dorobek całego życia, dach nad głową czy rodzinne biznesy. 

Tym razem do dramatycznego zdarzenia doszło we wsi Wodąca położonej w gminie Sienno na terenie województwa mazowieckiego. Sprawę opisała lipska straż pożarna na swoim facebookowym profilu. Podają oni: 

- W dniu 21.03.2021 r. około godz. 5:50 do SKKP w Lipsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej fabryki maszyn rolniczych w msc. Wodąca. Do zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Lipsko, 2 zastępy OSP Sienno, 1 zastęp OSP Kochanówka oraz 3 zastępy z JRG Ostrowiec Świętokrzyski ze względu że jest to obszar chroniony Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. [pis. oryg.]

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Walka z żywiołem

Gdy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że płonie hala produkcyjna o wymiarach 12 metrów na 30 metrów. Jak podali ratownicy, ogień i kłęby dymu wydostawały się przez okna i drzwi hali. 

Zgodnie z treścią komunikatu w mediach społecznościowych, na płonący obiekt podano trzy prądy wody w natarciu oraz jeden prąd wody w celu ochrony sąsiadującego budynku gospodarczego.

Po najtrudniejszym etapie walki z żywiołem strażacy przystąpili do dogaszania i oddymiania budynku. W tym celu służby musiały częściowo rozebrać ściany hali.

Warto podkreślić, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Niestety nie podano, jak duże mogą okazać się szkody w wyniku ewentualnego zniszczenia maszyn rolniczych. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / KP PSP Lipsko