RolnikInfo.pl
straż pożarna

Facebook / KP PSP Lipsko

Hala z maszynami rolniczymi stanęła w ogniu. 8 zastępów straży ruszyło na ratunek

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak podała straż pożarna z Lipska w informacji na swoim profilu na Facebooku, 21 marca 2021 roku doszło do niebezpiecznego pożaru hali produkcyjnej na terenie fabryki maszyn rolniczych we wsi Wodąca.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie osiem zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 

Interwencja straży pożarnej w Wodącej 

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pożary na wsi zdarzają się zbyt często - w ich wyniku ludzie tracą dorobek całego życia, dach nad głową czy rodzinne biznesy. 

Tym razem do dramatycznego zdarzenia doszło we wsi Wodąca położonej w gminie Sienno na terenie województwa mazowieckiego. Sprawę opisała lipska straż pożarna na swoim facebookowym profilu. Podają oni: 

- W dniu 21.03.2021 r. około godz. 5:50 do SKKP w Lipsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej fabryki maszyn rolniczych w msc. Wodąca. Do zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Lipsko, 2 zastępy OSP Sienno, 1 zastęp OSP Kochanówka oraz 3 zastępy z JRG Ostrowiec Świętokrzyski ze względu że jest to obszar chroniony Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. [pis. oryg.]

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Walka z żywiołem

Gdy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że płonie hala produkcyjna o wymiarach 12 metrów na 30 metrów. Jak podali ratownicy, ogień i kłęby dymu wydostawały się przez okna i drzwi hali. 

Zgodnie z treścią komunikatu w mediach społecznościowych, na płonący obiekt podano trzy prądy wody w natarciu oraz jeden prąd wody w celu ochrony sąsiadującego budynku gospodarczego.

Po najtrudniejszym etapie walki z żywiołem strażacy przystąpili do dogaszania i oddymiania budynku. W tym celu służby musiały częściowo rozebrać ściany hali.

Warto podkreślić, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Niestety nie podano, jak duże mogą okazać się szkody w wyniku ewentualnego zniszczenia maszyn rolniczych. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / KP PSP Lipsko

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

Gienek i Andrzej - AGROunia

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

Czytaj więcej >

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
belarka

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki

Czytaj więcej >
ranczo laszki emilia

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka

Czytaj więcej >