straż pożarna
Facebook / KP PSP Lipsko
Autor Magdalena Więckowska - 22 Marca 2021

Hala z maszynami rolniczymi stanęła w ogniu. 8 zastępów straży ruszyło na ratunek

Jak podała straż pożarna z Lipska w informacji na swoim profilu na Facebooku, 21 marca 2021 roku doszło do niebezpiecznego pożaru hali produkcyjnej na terenie fabryki maszyn rolniczych we wsi Wodąca.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie osiem zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Interwencja straży pożarnej w Wodącej

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pożary na wsi zdarzają się zbyt często - w ich wyniku ludzie tracą dorobek całego życia, dach nad głową czy rodzinne biznesy.

Tym razem do dramatycznego zdarzenia doszło we wsi Wodąca położonej w gminie Sienno na terenie województwa mazowieckiego. Sprawę opisała lipska straż pożarna na swoim facebookowym profilu. Podają oni:

- W dniu 21.03.2021 r. około godz. 5:50 do SKKP w Lipsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej fabryki maszyn rolniczych w msc. Wodąca. Do zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Lipsko, 2 zastępy OSP Sienno, 1 zastęp OSP Kochanówka oraz 3 zastępy z JRG Ostrowiec Świętokrzyski ze względu że jest to obszar chroniony Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. [pis. oryg.]

Rolnikinfo.pl obrazy"Wiadomo, czego się spodziewać po wsi"? Złożona kwestia religijności na obszarach wiejskichCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Walka z żywiołem

Gdy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że płonie hala produkcyjna o wymiarach 12 metrów na 30 metrów. Jak podali ratownicy, ogień i kłęby dymu wydostawały się przez okna i drzwi hali.

Zgodnie z treścią komunikatu w mediach społecznościowych, na płonący obiekt podano trzy prądy wody w natarciu oraz jeden prąd wody w celu ochrony sąsiadującego budynku gospodarczego.

Po najtrudniejszym etapie walki z żywiołem strażacy przystąpili do dogaszania i oddymiania budynku. W tym celu służby musiały częściowo rozebrać ściany hali.

Warto podkreślić, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Niestety nie podano, jak duże mogą okazać się szkody w wyniku ewentualnego zniszczenia maszyn rolniczych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / KP PSP Lipsko

Następny artykuł