RolnikInfo.pl
koła gospodyń wiejskich

unsplash.com / fot. Paweł Czerwiński

Trwają zapisy do konkursów dla KGW w ramach festiwalu "Polska od kuchni". Główna nagroda to 15 tys. złotych

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Cały czas trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów przygotowanych z okazji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich o nazwie "Polska od kuchni". Zgłoszenia może wysłać każde zarejestrowane Koło Gospodyń Wiejskich w Polsce.

W ramach festiwalu organizowanych jest kilka konkursów, a każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie z nich. Główna nagroda to 15 tysięcy złotych. 

Konkursy na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od kuchni jest inicjatywą, która pokazuje, że oddolne ruchy społeczne na terenach wiejskich są niezwykle ważnym elementem lokalnej rzeczywistości.

W ostatnich latach koła gospodyń wiejskich przeżywają prawdziwy renesans - należą do niego nie tylko kobiety, ale czasami również mężczyźni. 

Grupy te mogą liczyć również na wsparcie ze strony Unii Europejskiej w postaci specjalnych dopłat na swój rozwój - jest to dobitny dowód na to, że koła gospodyń wiejskich mają ogromne znaczenie dla polskiej kultury, a także kultywowania tradycji wsi.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Opisywany festiwal jest kolejnym przykładem na to, że polska wieś potrzebuje kół gospodyń wiejskich i w pełni docenia ich pracę. Na stronie internetowej wydarzenia możemy przeczytać: 

- Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.

Szczegóły wydarzenia

Co istotne, termin zapisów do udziału w konkursach został wydłużony do 20 kwietnia 2021 roku. Kategorie, w ramach których będą rywalizowały panie z kół gospodyń wiejskich to: wybory Miss Wdzięku, konkurs artystyczny, kulinarny, a także zmagania pod tytułem Kobieta gospodarna i wyjątkowa - opowiedz nam swoją historię.

W każdym z konkursów obowiązują eliminacje wstępne, półfinały wojewódzkie oraz wielki finał, który odbędzie się na stadionie PGE w Warszawie 25 września 2021 roku.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na kanale TVP 2. Organizatorzy na stronie internetowej festiwalu nie podają informacji na temat alternatywnego scenariusza w sytuacji, gdyby we wrześniu pandemia COVID-19 nie pozwoliła na organizowanie wydarzeń w przestrzeni publicznej.

Link do formularzy zgłoszeniowych znajduje się >tutaj<

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: festiwalpolskaodkuchni.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >
chlewnia

Wieś

Warmińsko-mazurskie: dwóch mężczyzn kradło złom z nieczynnej chlewni

Czytaj więcej >