Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik cieszył się z plonów. Nietrzeźwy wyjechał traktorem na drogę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Rolnik cieszył się z plonów. Nietrzeźwy wyjechał traktorem na drogę

plony
lubin.policja.gov.pl

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że na polskich drogach nadal mamy do czynienia z plagą nietrzeźwych kierowców. Policjanci udaremnili podróż 35-latka w powiecie lubińskim, który - jak się okazało - spożył dużą ilość alkoholu w ramach świętowania wysokich plonów.

Co więcej, funkcjonariusze dopatrzyli się kolejnego wykroczenia - mężczyzna nie dysponował bowiem uprawnieniami umożliwiającymi mu legalne kierowanie pojazdem.

Nietrzeźwy rolnik wsiadł na traktor

Do niepokojącego zdarzenia doszło w miniony piątek 23 lipca 2021 roku w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego w województwie dolnośląskim.

Podczas patrolu funkcjonariusze spostrzegli ciągnik rolniczy z dołączonymi do niego dwoma przyczepami.

Jak wynika z komunikatu na oficjalnej stronie internetowej lubińskiej policji, styl jazdy kierowcy traktora sugerował prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu w trakcie kontroli okazało się, że przeczucie policjantów okazało się trafne - 35-letni traktorzysta miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Szczegóły zdarzenia

W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że zatrzymany rolnik świętował wcześniej obfite plony - to właśnie dlatego sięgnął po napoje alkoholowe. Problem w tym, że po spożyciu mocnych trunków zdecydował się na jazdę traktorem.

Policjanci odkryli również, że 35-latek nie posiadał dokumentu poświadczającego prawo do kierowanie pojazdem mechanicznym.

Dalsza podróż niefrasobliwego traktorzysty została przerwana. Wiadomo, że teraz rolnik będzie musiał ponieść konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości bez odpowiednich uprawnień.

Za opisywane czyny grozi mu grzywna i kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: lubin.policja.gov.pl