Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia na torach. Traktorzysta potrącony przez lokomotywę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Tragedia na torach. Traktorzysta potrącony przez lokomotywę

ciągnik pociąg
zamosc.policja.gov.pl

O tragicznym zdarzeniu w województwie lubelskim poinformowała policja z Zamościa. Mężczyzna kierujący traktorem z opryskiwaczem wjechał bez zatrzymania na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost przed jadącą lokomotywę.

Lokomotywa z całym impetem uderzyła w pojazd rolniczy. Rolnika, pomimo szybkiej akcji służb, nie udało się uratować. Niewyjaśnione pozostają również przyczyny, dla których mężczyzna wjechał na tory w tak feralnym momencie.

Traktorzysta wjechał prosto pod lokomotywę

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zamościu na swojej oficjalnej stronie internetowej, w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku doszło do tragicznego wypadku na torach kolejowych w miejscowości Zarudzie (gm. Nielisz, woj. lubelskie).

58-letni mieszkaniec gminy Nielisz poruszał się ciągnikiem z dołączonym opryskiwaczem. Około godziny 16:00 miał zamiar przejechać przez niestrzeżony przejazd kolejowy.

Przejazd był oznaczony znakiem stop, a także znakiem świętego Andrzeja. Pomimo ich obecności, traktorzysta nie zatrzymał się przed torami.

W tym samym czasie do miejsca przejazdu zbliżała się lokomotywa pozbawiona wagonów. Maszynista sygnalizował swoją obecność na torach, jednakże 58-latek nie zareagował i wjechał traktorem wprost pod lokomotywę.

Tragiczny finał

Nie trzeba podkreślać, że rozpędzona lokomotywa w mgnieniu oka zmiotła ciągnik rolniczy z torów.

Gdy tylko maszynista zdołał zatrzymać pojazd, bez chwili wahania wezwał na miejsce służby ratunkowe. Pomimo heroicznej walki o przywrócenie funkcji życiowych 58-latka, wkrótce stwierdzono jego zgon.

Jak podaje policja z Zamościa, 61-letni maszynista został poddany badaniu trzeźwości, z którego wynikało, że nie spożywał alkoholu.

Policja ustaliła, że maszynista przy zbliżaniu się do niestrzeżonego pojazdu sygnalizował swoją obecność, jednakże traktorzysta w żaden sposób nie zareagował i wjechał na tory.

Funkcjonariusze dodali, że traktor, który został poważnie uszkodzony w wyniku zderzenia z lokomotywą, nie był ubezpieczony i nie miał aktualnych badań technicznych.

Dalsze okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo policji i sekcja zwłok zmarłego rolnika.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: zamosc.policja.gov.pl