Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia podczas jazdy ciągnikiem. Rolnik przygnieciony przez własny pojazd
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Tragedia podczas jazdy ciągnikiem. Rolnik przygnieciony przez własny pojazd

ciągnik
gov.pl / KP PSP Sandomierz

Wypadki związane z użytkowaniem maszyn rolniczych nie zawsze mają miejsce podczas prac polowych. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, rolnik, który podróżował ciągnikiem przez las, poniósł dotkliwe obrażenia w wyniku przygniecenia przez własny pojazd.

Pomimo szybkiej reakcji służb ratowniczych, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Dramat w lesie. Rolnik przygnieciony przez własny traktor

O tragicznym wydarzeniu w miejscowości Pęczyny (gm. Wilczyce, woj. świętokrzyskie) poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

W czwartek 7 października 2021 roku strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został przygnieciony przez własny traktor.

Do Pęczyn zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu.

Tragiczny finał

Jak można wywnioskować z fotografii zamieszczonych na stronie internetowej KP PSP Sandomierz, rolnik poruszał się ciągnikiem przez teren leśny, po nieutwardzonej nawierzchni.

Najprawdopodobniej w pewnym momencie - ze względu na nierówności terenu - pojazd musiał się przechylić i w konsekwencji przygnieść swoim ciężarem kierowcę.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ustabilizowali przewrócony traktor i z wykorzystaniem poduszek pneumatycznych oswobodzili leżącego pod maszyną człowieka.

Rolnik został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, jednakże pomimo ich starań, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Sandomierz