Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Tragiczny w skutkach wypadek. Samochód spadł ze skarpy wprost na pasiekę
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:36

Tragiczny w skutkach wypadek. Samochód spadł ze skarpy wprost na pasiekę

Wypadek - pasieka
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia, w minioną sobotę około godziny 14:00 przy ulicy Korczaka w Świeradowie- Zdroju, w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. Na miejscu zdarzenia samochód spadł z wysokiej skarpy i uderzył w pasiekę. 

Śmiertelny wypadek 

W samochodzie marki suzuki vitara podróżowało małżeństwo pochodzące z Lublina - 79-letni mężczyzna i 83-letnia kobieta. Po zdarzeniu asp. szt. Grzegorz Szewczyk z KPP w Lubaniu poinformował portal Eluban, jak najprawdopodobniej doszło do wypadku. 

- Mężczyzna najprawdopodobniej stracił przytomność i kontrolę nad prowadzonym pojazdem. W wyniku tego samochód spadł z wysokiej skarpy - przekazał asp. szt. Szewczyk z KPP w Lubaniu. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Niestety, jak potwierdził funkcjonariusz, 83-letnia kobieta zginęła na miejscu zdarzenia. 79-letni kierowca po wypadku został przewieziony do szpitala.

Jak przekazał portal Eluban, świadkowie zdarzenia widzieli, jak samochód spadł z wysokiej skarpy. Teren, po którym podróżowało małżeństwo, jest niebywale górzysty, a skarpa, z której spadł samochód, jest bardzo wysoka. 

Akcja służb

Na skutek wypadku doszło do uszkodzenia kilku uli, w które uderzyło auto. Akcja strażaków początkowo utrudniona była przez roje pszczół. Strażacy na miejscu zdarzenia pracowali w specjalnych kombinezonach.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Po wypadku służby rozpoczęły czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: OSP, Eluban, lwowecki.info