Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Ceny > Ceny cały czas w górę. Piątkowa aukcja na małej niemieckiej giełdzie
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:37

Ceny cały czas w górę. Piątkowa aukcja na małej niemieckiej giełdzie

Tuczniki - ceny
piqsels

Tak jak w przypadku wszystkich wcześniejszych licytacji na małej niemieckiej giełdzie, sprzedane zostały wszystkie wystawione sztuki. 

Piątkowa aukcja na małej niemieckiej giełdzie 

Podczas dzisiejszej aukcji wystawiono 2875 świń w 19 partiach. Podczas poprzedniej, wtorkowej aukcji było 1840 sztuk w 12 partiach. 

Średnia cena za kilogram E klasy WBC na małej niemieckiej giełdzie wyniosła 1,65 €/kg, czyli w przeliczeniu na złotówki (kurs z 12.03) było to 7,57 zł.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Przypomnijmy, w ubiegły wtorek ceny wyniosły 1.61 €/kg. Dla porównania, w zeszłym roku w tym okresie, ceny w przeliczeniu na złotówki wynosiły trochę ponad 9 zł/kg. 

Dzisiaj zakres wyniósł od 1,60 do 1,665 €/kg. 

Podwyżki do Wielkanocy?

Dzisiejsze notowania skomentowane za pośrednictwem Twittera skomentował Bartosz Czarniak z Pomorsko-Kujawskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej Polsus Bydgoszcz. 

- Jak dla mnie to tylko potwierdzenie, że na dzień dzisiejszy jest jeszcze miejsce na podwyżki...przynajmniej do Wielkanocy, a dalej zobaczymy - podsumował.

Do Wielkanocy, która w tym roku wypada 4 kwietnia, zostało już niewiele ponad trzy tygodnie. Czas pokaże, jakie ceny będziemy obserwować po świętach. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Twitter, Ceny Rolnicze

Tagi: Świnia Niemcy