Tuczniki - ceny
piqsels
Autor Aneta Wasilewska - 12 Marca 2021

Ceny cały czas w górę. Piątkowa aukcja na małej niemieckiej giełdzie

Za nami dopiero czwarta aukcja na małej niemieckiej giełdzie w tym roku. Kolejna odsłona przyniosła, tak jak wszystkie poprzednie, przyniosły za sobą wzrosty cen.

Tak jak w przypadku wszystkich wcześniejszych licytacji na małej niemieckiej giełdzie, sprzedane zostały wszystkie wystawione sztuki.

Piątkowa aukcja na małej niemieckiej giełdzie

Podczas dzisiejszej aukcji wystawiono 2875 świń w 19 partiach. Podczas poprzedniej, wtorkowej aukcji było 1840 sztuk w 12 partiach.

Średnia cena za kilogram E klasy WBC na małej niemieckiej giełdzie wyniosła 1,65 €/kg, czyli w przeliczeniu na złotówki (kurs z 12.03) było to 7,57 zł.

Polski Nowy Ład zmieni życie wszystkich rolników w Polsce. Zostało ledwie 6 dniPolski Nowy Ład zmieni życie wszystkich rolników w Polsce. Zostało ledwie 6 dniCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Przypomnijmy, w ubiegły wtorek ceny wyniosły 1.61 €/kg. Dla porównania, w zeszłym roku w tym okresie, ceny w przeliczeniu na złotówki wynosiły trochę ponad 9 zł/kg.

Dzisiaj zakres wyniósł od 1,60 do 1,665 €/kg.

Podwyżki do Wielkanocy?

Dzisiejsze notowania skomentowane za pośrednictwem Twittera skomentował Bartosz Czarniak z Pomorsko-Kujawskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej Polsus Bydgoszcz.

- Jak dla mnie to tylko potwierdzenie, że na dzień dzisiejszy jest jeszcze miejsce na podwyżki...przynajmniej do Wielkanocy, a dalej zobaczymy - podsumował.

Do Wielkanocy, która w tym roku wypada 4 kwietnia, zostało już niewiele ponad trzy tygodnie. Czas pokaże, jakie ceny będziemy obserwować po świętach.

tuczniki

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Twitter, Ceny Rolnicze

Następny artykuł