Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Ukraina: 5-latka wpadła do 17-metrowej studni. Matka skoczyła za nią
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

Ukraina: 5-latka wpadła do 17-metrowej studni. Matka skoczyła za nią

ukraina studnia
facebook / ДСНС України

W wyniku upadku pięcioletnia dziewczynka złamała nogę, natomiast jej mama nie doznała żadnych przykrych kontuzji. Ze studni wkrótce wyciągnęli je ratownicy. 

Ukraina: matka skoczyła za dzieckiem do studni

Tym razem matka nie skoczyła za dzieckiem w przysłowiowy ogień, a w studnię - do niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Latyczów w środkowej Ukrainie. Opisywana studnia była nieczynna i - niestety - niezabezpieczona

Do zdarzenia doszło 30 marca 2021 roku (wtorek) o godzinie 17:00 czasu lokalnego. Wedle relacji mamy dziecka, pięciolatka w pewnym momencie wpadła do studni.

Kobieta bez wahania skoczyła za córką. Choć zachowanie zrozpaczonej matki można w pełni zrozumieć, to warto podkreślić, iż nie było ono najlepszym możliwym wyjściem - podczas upadku mogła ona bowiem uszkodzić znajdujące się na dnie studni dziecko. 

W podobnych sytuacjach najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zawiadomienie służb. Na szczęście w nieużytkowanej studni nie było wody, toteż ani pięciolatka, ani jej mama nie były narażone na podtopienie. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Akcja ratownicza

Wkrótce na miejsce przyjechali ratownicy, którzy na linie dostali się na dno siedemnastometrowej studni. Na szczęście matka i dziecko były przytomne i wkrótce zostały wyciągnięte na powierzchnię.

W pierwszej kolejności strażacy wydostali ze studni dziecko, które zostało przekazane pod opiekę lekarzom ze względu na podejrzenie złamania nogi. Później ratownicy pomogli mamie pięciolatki.

Choć cała historia zakończyła się dobrze, to zdarzenie z ukraińskiego Latyczowa jest dobrą przestrogą dla wszystkich gospodarzy, którzy na swoich posesjach mają studnie - warto dbać o to, by nawet nieużywany obiekt był odpowiednio zabezpieczony.

Studnie mogą być ogromnym zagrożeniem nie tylko dla dzieci i osób dorosłych, ale też dla zwierząt domowych i dzikich. Przykładem może być opisana przez nas niedawno historia psa Miśka, który również przeżył chwile grozy po wpadnięciu do studni, w której spędził aż trzy dni.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / ДСНС України, tvn24.pl