RolnikInfo.pl
ukraina studnia

facebook / ДСНС України

Ukraina: 5-latka wpadła do 17-metrowej studni. Matka skoczyła za nią

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak podaje Państwowa Służba Ukrainy do spraw Sytuacji Nadwyczajnych, we wtorek 30 marca 2021 roku do studni o głębokości 17-metrów wpadła pięcioletnia dziewczynka. Zrozpaczona matka bez wahania skoczyła w otchłań za dzieckiem.

W wyniku upadku pięcioletnia dziewczynka złamała nogę, natomiast jej mama nie doznała żadnych przykrych kontuzji. Ze studni wkrótce wyciągnęli je ratownicy. 

Ukraina: matka skoczyła za dzieckiem do studni

Tym razem matka nie skoczyła za dzieckiem w przysłowiowy ogień, a w studnię - do niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Latyczów w środkowej Ukrainie. Opisywana studnia była nieczynna i - niestety - niezabezpieczona

Do zdarzenia doszło 30 marca 2021 roku (wtorek) o godzinie 17:00 czasu lokalnego. Wedle relacji mamy dziecka, pięciolatka w pewnym momencie wpadła do studni.

Kobieta bez wahania skoczyła za córką. Choć zachowanie zrozpaczonej matki można w pełni zrozumieć, to warto podkreślić, iż nie było ono najlepszym możliwym wyjściem - podczas upadku mogła ona bowiem uszkodzić znajdujące się na dnie studni dziecko. 

W podobnych sytuacjach najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zawiadomienie służb. Na szczęście w nieużytkowanej studni nie było wody, toteż ani pięciolatka, ani jej mama nie były narażone na podtopienie. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Akcja ratownicza

Wkrótce na miejsce przyjechali ratownicy, którzy na linie dostali się na dno siedemnastometrowej studni. Na szczęście matka i dziecko były przytomne i wkrótce zostały wyciągnięte na powierzchnię.

W pierwszej kolejności strażacy wydostali ze studni dziecko, które zostało przekazane pod opiekę lekarzom ze względu na podejrzenie złamania nogi. Później ratownicy pomogli mamie pięciolatki.

Choć cała historia zakończyła się dobrze, to zdarzenie z ukraińskiego Latyczowa jest dobrą przestrogą dla wszystkich gospodarzy, którzy na swoich posesjach mają studnie - warto dbać o to, by nawet nieużywany obiekt był odpowiednio zabezpieczony.

Studnie mogą być ogromnym zagrożeniem nie tylko dla dzieci i osób dorosłych, ale też dla zwierząt domowych i dzikich. Przykładem może być opisana przez nas niedawno historia psa Miśka, który również przeżył chwile grozy po wpadnięciu do studni, w której spędził aż trzy dni.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / ДСНС України, tvn24.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >