RolnikInfo.pl
dopłaty

unsplash.com / fot. P. Czerwiński

W październiku rusza nabór wniosków o dopłaty do fotowoltaiki. Budżet programu to 200 mln zł

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

1 października 2021 roku otwiera się nabór wniosków o dotacje i pożyczki w ramach programu Agroenergia. Dzięki pozyskanym funduszom rolnicy będą mogli zainwestować m.in. w instalację paneli fotowoltaicznych czy małych wiatraków w swoich gospodarstwach.

Jak przekazał szef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, budżet całego programu wynosi 200 milionów złotych.

Dopłaty do instalacji fotowoltaicznych dla rolników

Ekologiczne rozwiązania są przyszłością całej branży energetycznej. Nie dziwi zatem, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało program o nazwie Agroenergia, który zakłada dofinansowanie m.in. do instalacji paneli fotowoltaicznych dla rolników.

Nabór wniosków o dotacje i pożyczki rusza 1 października 2021 roku. Całkowita pula pieniędzy, która zostanie przeznaczona na potrzeby beneficjentów programu wynosi 200 milionów złotych.

Pozyskane fundusze producenci żywności mogą przeznaczyć również na budowę małych wiatraków, pomp ciepła i magazynów energii.

Szczegóły programu

Wedle informacji przekazanych przez ministra klimatu i środowiska Michała Kurtykę, program Agroenergia adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorców rolnych.

Największa pula jednorazowej dotacji, jaką może otrzymać rolnik, wynosi 25 tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że dotacja może być również uzupełniona niskooprocentowaną pożyczką w wysokości 10 tysięcy złotych, pochodzącą z funduszu wojewódzkiego.

Rolnik może liczyć na udzielenie pożyczki w sytuacji, gdy jego inwestycja zakłada budowę wielu komponentów, np. pomp ciepła i magazynów energii.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Zbadano 2477 gmin. Gdzie zagrożenie suszą rolniczą jest największe?

  • Senior pojechał Ursusem na pole. Doszło do tragedii

  • Francja: potwierdzono zakażenie rzadkim wariantem wirusa świńskiej grypy u człowieka

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: sadyogrody.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

policja

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest

Czytaj więcej >
puda

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii

Czytaj więcej >
rolnik

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Czytaj więcej >
grunty - rolnicy

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne

Czytaj więcej >