RolnikInfo.pl
pogoda wiosna

ventusky.com

Wiosna w odwrocie? Prognoza pogody od 29.03 do 4.04

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć kalendarz jednoznacznie wskazuje, że mamy już wiosnę, to meteorologiczna zima nie zamierza opuścić nas zbyt szybko. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym tygodniu (od 29.03 do 4.04) będziemy mieli do czynienia ze spadkami temperatury, opadami de

Co więcej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla kilku powiatów południowej Polski w związku z roztopami. 

Pogoda na najbliższy tydzień

Przełom marca i kwietnia nie będzie cieszył nas jeszcze zdecydowanym nadejściem wiosny. Jak podaje portal ventusky.com, w najbliższych dniach musimy liczyć się z niższymi temperaturami, lokalnymi opadami deszczu oraz porywami wiatru.

W poniedziałek (29.03) temperatura oscylować będzie od 11 stopni Celsjusza na zachodzie kraju do 8 stopni Celsjusza we wschodnim pasie Polski. Temperatura odczuwalna może wahać się od 9 do 5 stopni Celsjusza. 

Tego dnia nie zabraknie deszczu, który obejmie większą część Polski, poza wybrzeżem oraz częścią Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego. Samopoczuciu mogą nie sprzyjać gęste chmury, które obecne będą na niebie na terenie całego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

We wtorek (30.03) spodziewać możemy się znacznie mniejszej ilości chmur i niewielkich opadów na południu Polski. W całym kraju temperatura pozostanie na podobnym poziomie - od 7 do 10 stopni Celsjusza.

W środę (31.03) powita nas nieco silniejszy wiatr, który będzie osiągał prędkość od 12 do 17 km/h. Temperatura w całej Polsce utrzymywać się będzie w okolicach 11 stopni Celsjusza. Chmury zasnują niebo tylko na wybrzeżu i na terenach górskich. 

IMGW ostrzega, że od 29. do 31.03 wydane są ostrzeżenia pierwszego stopnia w powiecie lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim w związku z roztopami.

Aura w drugiej części tygodnia

Od czwartku (1.04) czeka nas ochłodzenie - na termometrach spodziewać się możemy od 4 do 6 kresek powyżej zera w całej Polsce. Dodatkowo na niebie utrzymywać się będzie niemal stuprocentowe zachmurzenie. 

Od piątku (2.04) do końca tygodnia temperatura na termometrach spadnie jeszcze bardziej, w ciągu dnia wskazując nawet zero stopni Celsjusza. W piątek i sobotę (2 i 3.04) musimy liczyć się z lokalnym, przelotnym deszczem. 

Mapy pogodowe nie wskazują na to, by w nadchodzącym tygodniu istniała szansa na to, by odczuć powiew prawdziwej wiosny - wiele natomiast przemawia za tym, że nadchodzące święta wielkanocne okażą się dość chłodne i pochmurne. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ventusky.com, IMGW

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

policja

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest

Czytaj więcej >
puda

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii

Czytaj więcej >
rolnik

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Czytaj więcej >
grunty - rolnicy

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne

Czytaj więcej >