fotowoltaika - policja
sferrario1968/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 2 Maja 2021

Wpadł podczas nocnej kradzieży. 54-latek zbierał części do własnej instalacji fotowoltaicznej

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie (woj. śląskie) zatrzymali 54-letniego złodzieja, który kradł elementy instalacji fotowoltaicznej. Mężczyzna został ujęty nocą przez lokatora budynku, gdy drugi raz próbował dokonać kradzieży na jednej z myszkowskich posesji.

We wtorek 27 kwietnia bieżącego roku po godzinie 22:00 policjantów wezwano interwencję. Zgodnie ze zgłoszeniem, ujęto sprawcę kradzieży elementów instalacji fotowoltaicznej, która została zainstalowana na terenie jednej z myszkowskich posesji. Funkcjonariusze policji po dotarciu na miejsce zadaszenia spotkali osobę zgłaszającą zdarzenie. Ze słów zgłaszającego wynikało, że lokator ujął mężczyznę, który może mieć związek z kradzieżą wartego 6000 złotych inwertera.

- W momencie gdy w mieszkaniu nagle zgasło światło, zaniepokojony lokator, mając podejrzenie, że kolejny raz doszło do kradzieży, wybiegł na zewnątrz budynku i zauważył uszkodzone przewody fotowoltaiczne - przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Interwencja policji i służb weterynaryjnych. 53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętamiInterwencja policji i służb weterynaryjnych. 53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętamiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Lokator zauważył nie tylko uszkodzone przewody, ale i mężczyznę w zaroślach, którego ujął. Ujęty mężczyzna miał przy sobie brzeszczot i cęgi, które wykorzystał do demontażu. Jak się okazało, ten sam mężczyzna poprzedniej nocy pojawił się na posesji i dokonał kradzieży inwertera.

Nawet do 5 lat więzienia dla 54-latka

54-letni złodziej został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Mężczyzna próbował zgromadzić części do montażu fotowoltaiki. Śledczy zabezpieczyli skradzione przez 54-latka mienie, jakie miało posłużyć do montażu instalacji. Na podstawie materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy policji, mieszkaniec Żarek usłyszał zarzuty związane z kradzieżą i usiłowaniem kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

Fotowoltaika coraz popularniejsza

Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością w Polsce, chociaż inwestycja wymaga wysokich nakładów finansowych. Jednak istnieje wiele programów dofinansowań i ulg, z których można skorzystać przy okazji inwestycji w fotowoltaikę.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, Interia, Wikipedia

Następny artykuł