RolnikInfo.pl
ARiMR - wnioski

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. Wnioski tylko do 12 maja

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR)przypomina, że tylko do jutra 12 maja bieżącego roku rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca". Poniżej o tym, kto może ubiegać się o wsparcie, ile wynosi i gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty.

Nabór w ramach Działanie 16 Współpraca nabór 2021 rozpoczął się 29 marca bieżącego roku i jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zakończy się 12 maja 2021 roku. Ze wsparcia skorzystać mogą grupy operacyjne na rzecz innowacji, czyli EPI, w której skład musi wchodzić minimum pięciu rolników.

Co więcej, EPI musi posiadać zdolność prawną (natomiast jeżeli jej nie ma, musi działać na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej). W wymaganiach Agencja restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaznacza, że grupa EPI musi identyfikować się numerem w krajowym systemie ewidencji producentów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jaka wysokość wsparcia na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw?

Jak informuje ARiMR, pomoc przyznawana jest w dwóch wysokościach. 325 000 zł otrzyma grupa, która zdecyduje się na zakup środka transportu. W pozostałych przypadkach kwota wsparcia wynosi 280 000 zł. Warto pamiętać, że pomoc przysługuje jednej grupie tylko raz w czasie realizacji PROW 2014-2020. 

W ramach operacji można przeznaczyć pieniądze na między innymi budowę, przebudowę czy remont obiektów, bądź infrastruktury, zakup nowych maszyn i urządzeń, czy zakup lub instalację wyposażenia. ARiMR przypomina, że suma kosztów planowanych do poniesienia w ramach tej operacji nie może być niższa niż 70% kwoty, jaką można przyznać na tę operację.

Gdzie złożyć wnioski?

Zgodnie z komunikatem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wnioski razem z dokumentacją przyjmowane są w Centrali ARiMR (Warszawa ulica Poleczki 33). Rolnicy mogą je składać osobiście lub przez pełnomocnika, ale to nie jedyna możliwość. Wnioski i dokumenty można także złożyć w formie elektronicznej (na platformie ePUAP), a także przesyłką rejestrowaną. Należy jednak pamiętać, że data wpływu do Centrali ARiMR, jest uznawana, jako dzień złożenia wniosków i dokumentacji. 

Wszelkie niezbędne dokumenty oraz wniosek można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa >tutaj<. Natomiast więcej informacji na temat wsparcia w ramach działania "Współpraca" dla naboru prowadzonego w 2021 roku, można znaleźć >tutaj<.

Krótkie łańcuchy dostaw 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomniała także, jaka jest w ogóle idea tworzenia krótkich łańcuchów dostaw. 

- Ideą krótkich łańcuchów dostaw jest współpraca i zbiorowe działanie małych gospodarstw rolnych, ale również niewielkich przedsiębiorstw. Ma to pozytywnie wpływać na lokalny rozwój gospodarczy oraz utrzymywanie ścisłych związków geograficznych i społecznych między konsumentami a producentami i podmiotami zajmującymi się przetwórstwem - informuje ARiMR. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: ARiMR

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wspólna polityka rolna wpr

Finanse i Prawo

Wspólna polityka rolna UE: czym jest, jakie są jej filary i cele?

Czytaj więcej >
akcyza

Finanse i Prawo

Sejm przegłosował ustawę ws. większego zwrotu akcyzy dla rolników

Czytaj więcej >
tablice rejestracyjne

Finanse i Prawo

Czy tablice ciągników rejestracyjnych będą musiały być wymienione? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >
obrońcy zwierząt

Finanse i Prawo

W jakich sytuacjach obrońcy zwierząt mogą wejść do gospodarstwa? Prawo mówi jasno

Czytaj więcej >
mrirw zaliczki

Finanse i Prawo

MRiRW: 18 października rusza wypłata zaliczek płatności bezpośrednich

Czytaj więcej >
krus

Finanse i Prawo

Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

Czytaj więcej >