RolnikInfo.pl
sondaż strajki

Rolnik Info - materiały własne

Zaskakujące wyniki sondażu. 54% mieszkańców miast popiera strajki rolnicze

3 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć strajki rolnicze na pewien czas ustały, to polskie społeczeństwo i media aktywnie komentują wszelkie związane z nimi kwestie. By lepiej poznać nastroje Polaków na temat protestów rolników, przeprowadzono sondaż, w którym zapytano: Czy popiera Pani/Pan protesty rolników?

Jak się okazało, nie tylko mieszkańcy wsi solidaryzowali się z rolnikami. 54% mieszkańców miast wyraziło zrozumienie dla metod, które zastosowali producenci żywności podczas strajków.

Sondaż poparcia dla protestów rolniczych

W ostatnim czasie w wielu miejscach w Polsce rolnicy pod przewodnictwem Agrounii zorganizowali szereg protestów, które miały zwrócić uwagę polityków klasy rządzącej na palące problemy polskiego rolnictwa.

W tym celu w wielu województwach rolnicy zablokowali drogi traktorami; część dróg była nieprzejezdna przez 24 godziny, część - aż przez 48 godzin.

Nic zatem dziwnego, że utrudnienia w ruchu wzbudziły wiele emocji wśród Polaków. By jednak przekonać się, jakie są rzeczywiste opinie na temat protestów rolniczych w społeczeństwie, firma United Surveys na zlecenie portalu money.pl przeprowadziła sondaż, pytając: Czy popiera Pani/Pan protesty rolników?

stan wyjątkowy

Ogłoszono stan wyjątkowy. Szef MSWiA o wpływie decyzji rządu na prace rolnicze

CZYTAJ DALEJ


Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że większość mieszkańców wsi poparła strajki - według badania opinii publicznej było to aż 77% respondentów.

Sporym zaskoczeniem dla badaczy były jednak odpowiedzi pochodzące z największych miast, liczących powyżej 250 tysięcy mieszkańców. Okazało się bowiem, że 54% ankietowanych popiera ostatnie protesty rolników.

Szczegóły badania opinii publicznej

W miastach średniej wielkości (czyli liczących od 55 do 250 tysięcy mieszkańców) poparcie dla strajków rolniczych jest najmniejsze i wynosi 31%.

W najmniejszych miastach, czyli tych liczących do 55 tysięcy mieszkańców, poparcie dla producentów żywności wynosi dużo więcej, bo 55%.

Biorąc pod uwagę wszystkich mieszkańców Polski, blokady dróg i inne formy manifestowania niezadowolenia przez rolników popiera 57,2% społeczeństwa.

Nie będzie zaskoczeniem, że przychylne nastroje wobec strajków były częstsze wśród wyborców KO i Zielonych (60%) i Rafała Trzaskowskiego (69%). Zwolennicy PiS i Andrzeja Dudy poparli blokady dróg przez rolników w 40%.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • MRiRW: cen minimalnych nie będzie. Rolnikom zalecono skracanie łańcucha dostaw

  • Minister Puda otrzymał nagrodę Złotej Kamery. Jury wskazało na jego zasługi dla rolnictwa

  • Kraksa ciągnika i samochodu osobowego. Ursus złamał się na pół

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: agropolska.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >