RolnikInfo.pl
andrzej lepper

PIOTR KOWALCZYK/East News

"Zawsze mówił prawdę". 10. rocznica śmierci Andrzeja Leppera

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W czwartek 5 sierpnia 2021 roku przypada dziesiąta rocznica śmierci jednego z najpopularniejszych polskich polityków i działaczy społecznych, rolnika i założyciela Samoobrony - Andrzeja Leppera.

Choć w oficjalnym śledztwie ustalono, że Andrzej Lepper zginął śmiercią samobójczą, to ogromna liczba rolników twierdzi, że lider Samoobrony nigdy by się nie podjął tak dramatycznych kroków.

Dziesięć lat od śmierci Andrzeja Leppera

W dniu dziesiątej rocznicy polityka, rolnika i założyciela Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej, jego zwolennicy nadal nie mogą uwierzyć w tragedię, która wydarzyła się 5 sierpnia 2011 roku.

Andrzej Lepper nie pozostawiał nikogo obojętnym - wiele osób go krytykowało, lecz równie duża grupa wskazywała na jego niesamowitą charyzmę i doceniała wolę zmiany dotychczasowej rzeczywistości na polskiej wsi.

Nie trzeba podkreślać, że lider Samoobrony był jednym z najbardziej charyzmatycznych polityków od czasów wolnej Polski. Zanim jednak rozpoczął karierę polityczną, całkowicie skupiony był na rozwoju swojego gospodarstwa rolnego w Zielniowie.

grzegorz puda

Rolnicy strajkują po raz kolejny. Minister Puda podziwia w tym czasie kiszone buraki

CZYTAJ DALEJ

Choć śledztwo wyjaśniające okoliczności śmierci Andrzeja Leppera wykazało, że polityk pozbawił się życia poprzez powieszenie, to jego zwolennicy do dziś nie chcą uwierzyć w oficjalną wersję wydarzeń. Wielu rolników dzieli się w mediach społecznościowych porażającymi opiniami, twierdząc, że Andrzej Lepper został zamordowany.

W internecie możemy przeczytać setki komentarzy internautów o bardzo podobnej treści:

1

Opinie internautów

Andrzej Lepper był nie tylko liderem Samoobrony - był m.in. ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto był wicemarszałkiem Sejmu IV i V kadencji.

Piastował stanowisko posła od 2001 do 2007 roku. Co więcej, ubiegał się o fotel prezydencki w wyborach w 1995, 2000, 2005 i 2010 roku.

W ostatnich latach przed śmiercią kariera polityczna Andrzeja Leppera nieco zwolniła. Jak podaje Super Express, z jednego z ostatnich jego wywiadów można było wnioskować, że czegoś się obawiał.

Słynny jasnowidz Krzysztof Jackowski znał Andrzeja Leppera osobiście i krótko przed jego śmiercią rozmawiał z nim w cztery oczy. Jak utrzymuje Jackowski, lider Samoobrony nie wyglądał na osobę załamaną; opowiadał również o swoich planach na przyszłość.

Niestety, śmierć Andrzeja Leppera, która spadła na polskie społeczeństwo 5 sierpnia 2011 roku, stanowi wyjątkowo bolesny element historii polskiego rolnictwa.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Agrounia strajkuje. Kołodziejczak w niecenzuralnych słowach o ministrze rolnictwa

  • 16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek

  • Rolnicy strajkują po raz kolejny. Minister Puda podziwia w tym czasie kiszone buraki

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: se.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

cpk rolnicy

Wiadomości

Alarmujące informacje ws. CPK. Jaki los czeka rolników?

Czytaj więcej >
pzł polski związek łowiecki

Wiadomości

PZŁ o utrudnieniach w procesie zwalczania ASF. Wspomniano o rolnictwie wielkoobszarowym

Czytaj więcej >
kołodziejczak strajk

Wiadomości

Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Premier: nowy system ubezpieczeń dla rolników już w październiku

Czytaj więcej >
ubojnia

Wiadomości

Szereg rażących nieprawidłowości w ubojni. Lekarz weterynarii nie reagował?

Czytaj więcej >
strajk medyków agrounia

Wiadomości

Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

Czytaj więcej >