Dziś mija 13 roczna śmierci działacza Samoobrony Andrzeja Leppera. W niedzielę z tej okazji odbyła się msza św. w kościele w miejscowości Krupy. Udział w niej wzięła rodzina zmarłego oraz działacze Samoobrony. Potem wszyscy udali się na pobliski cmentarz i tam złożyli kwiaty na grobie Leppera. Koledzy partyjni chcą upamiętnić polityka, dlatego złożyli wniosek o nazwanie ronda imieniem Andrzeja Leppera.
Śmierć Andrzeja Leppera: czy to było samobójstwo? Od lat wokół śmierci lidera Samoobrony narasta wiele wątpliwości. Renata Beger, bliska współpracownica polityka, w licznych wywiadach powtarza, że nie wierzy w oficjalną wersję samobójstwa. Jej zdaniem, w śmierć Leppera zamieszane mogły być osoby trzecie.
Śmierć Andrzeja Leppera, lidera Samoobrony, do dziś budzi wiele kontrowersji. Były minister spraw wewnętrznych i administracji, Janusz Kaczmarek, w najnowszym wywiadzie rzucił nowe światło na tę tragiczną sprawę. Według Kaczmarka, istnieją poważne wątpliwości co do oficjalnej wersji samobójstwa, a prokuratura mogła pominąć istotne elementy śledztwa.
Andrzej Leppper odszedł z tego świata 5 sierpnia 2011 roku w Warszawie. Oficjalna wersja śmierci polityka dla rodziny oraz bliskich współpracowników Leppera jest mało wiarygodna, a wręcz niedopuszczalna. Renata Beger od początku przypuszczała, że w samobójstwo lidera Samoobrony wmieszane mogły być osoby trzecie. Niedawno przyznała, że wolała się wyciszyć z obawy o własne życie.
Tomasz Lepper w rozmowie z Januszem Schwertnerem dla portalu Goniec.pl odniósł się do sytuacji protestujących rolników. O politycznych wpływach i zawirowaniach, Zielonym Ładzie i kontrowersjach wokół dopłat.
Protest pod nazwą "marsz gwiaździsty", który przeszedł 27 lutego ulicami Warszawy, chwilę po godzinie 17:00 zakończono a jego uczestnicy rozjechali się do swoich domów. Demonstracja była pokojowa a na transparentach mnóstwo haseł wzywających do zaprzestarzania niszczenia polskiego rolnictwa. Czy syn lidera Samoobrony Andrzeja Leppera podziela zdanie rolników?
Polityczne zawirowania związane z Mariuszem Kamińskiem i Maciejem Wąsikiem sprawiają, że powracają pytania dotyczące śmierci lidera Samoobrony - Andrzeja Leppera.
Politycy PiS Kamiński i Wąsik zostali skazani 20 grudnia 2023 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie za podżeganie do korupcji w aferze gruntowej. Ponad miesiąc później wyszli z więzienia, dzięki ułaskawieniu przez prezydenta RP. Do całej sprawy odniósł się Krzysztof Brejza, polityk Koalicji Obywatelskiej.
Andrzej Lepper odszedł niemal 13 lat temu. W sierpniu 2011 roku został odnaleziony martwy w warszawskim biurze Samoobrony. Polityk miał odebrać sobie życie. Ustalono, że pod koniec życia cierpiał na depresję wywołaną licznymi postępowaniami sądowymi, zadłużeniem, bankructwem partii i upadkiem politycznym. Jak wygląda jego grób?
Sprawa Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika ponownie trafiła na wokandę. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał rozkaz zatrzymania i doprowadzenia ich do zakładu karnego. Syn Andrzeja Leppera zabrał głos w tej sprawie.
W czwartek 5 sierpnia 2021 roku przypada dziesiąta rocznica śmierci jednego z najpopularniejszych polskich polityków i działaczy społecznych, rolnika i założyciela Samoobrony - Andrzeja Leppera. Choć w oficjalnym śledztwie ustalono, że Andrzej Lepper zginął śmiercią samobójczą, to ogromna liczba rolników twierdzi, że lider Samoobrony nigdy by się nie podjął tak dramatycznych kroków. Dziesięć lat od śmierci Andrzeja Leppera W dniu dziesiątej rocznicy polityka, rolnika i założyciela Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej, jego zwolennicy nadal nie mogą uwierzyć w tragedię, która wydarzyła się 5 sierpnia 2011 roku. Andrzej Lepper nie pozostawiał nikogo obojętnym - wiele osób go krytykowało, lecz równie duża grupa wskazywała na jego niesamowitą charyzmę i doceniała wolę zmiany dotychczasowej rzeczywistości na polskiej wsi. Nie trzeba podkreślać, że lider Samoobrony był jednym z najbardziej charyzmatycznych polityków od czasów wolnej Polski. Zanim jednak rozpoczął karierę polityczną, całkowicie skupiony był na rozwoju swojego gospodarstwa rolnego w Zielniowie. Choć śledztwo wyjaśniające okoliczności śmierci Andrzeja Leppera wykazało, że polityk pozbawił się życia poprzez powieszenie, to jego zwolennicy do dziś nie chcą uwierzyć w oficjalną wersję wydarzeń. Wielu rolników dzieli się w mediach społecznościowych porażającymi opiniami, twierdząc, że Andrzej Lepper został zamordowany. W internecie możemy przeczytać setki komentarzy internautów o bardzo podobnej treści: >
Już jutro, 5 sierpnia 2021 roku, przypada dziesiąta rocznica śmierci lidera Samoobrony - Andrzeja Leppera. Rolnik był jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci sceny politycznej po roku 1989. Na początku sierpnia 2011 roku Polskę obiegła niespodziewana i tragiczna wiadomość - Andrzej Lepper odebrał sobie życie. Andrzej Lepper - rolnik i politykAndrzej Lepper miał zarówno wielu zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników, lecz jedno jest pewne - charakterystyczny działacz społeczny walczący o polską wieś nie pozostawiał nikogo obojętnym. Urodzony 13 czerwca 1954 roku w Stowęcinie, od samego początku swoje życie związał z zawodem rolnika. Nie każdy wie, że od 1980 roku był właścicielem gospodarstwa w Zielnowie - to właśnie tam od lat 90. hodował strusie i bizony. Życie w krótkim czasie uświadomiło Andrzejowi Lepperowi, że rzeczywistość na polskiej wsi wymaga zdecydowanych zmian. Z tego względu rolnik zdecydował się wejść na ścieżkę kariery politycznej, zakładając partię o nazwie Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej.
Pod znakiem zapytania stoi przyszłość domu jednorodzinnego i obory we wsi Zielnowo w województwie zachodniopomorskim, które należą do rodziny Lepperów. Wskutek bankructwa Tomasza Leppera pod młotek poszły już grunty rolne oraz ciągnik. Kłopoty syna Andrzeja LepperaAndrzej Lepper zmarł tragiczną śmiercią w wieku 57 lat. Rolnicy do tej pory wspominają go z sentymentem jako osobę, która za wszelką cenę walczyła o interesy ludzi wsi. W sierpniu od momentu śmierci lidera Samoobrony minie dokładnie dziesięć lat, jednakże ostatnimi czasy w mediach nazwisko Lepper stało się obecne na nowo.Nie jest to jednak zasługą wspomnień o Andrzeju Lepperze, ale działań jego syna - Tomasza. Wszystko przez ogromne kłopoty finansowe, w które popadł 42-letni mężczyzna. Wedle informacji przekazywanych przez Super Express, o problemach syna lidera Samoobrony zrobiło się głośno w 2015 roku. Wtedy to mieszkańcy z okolicy spostrzegli, że w Urzędzie Gminy Darłowo pojawiło się obwieszczenie o licytacji komorniczej 70 hektarów gruntu, które w przeszłości należały do Andrzeja Leppera, a po śmierci polityka stały się własnością jego syna. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-10]Kolejny rozdział smutnej historii miał miejsce w 2018 roku, kiedy to wskutek licytacji młodszy z Lepperów utracił 11 hektarów ziemi rolnej oraz ciągnik. Grunty wylicytowano za 121 tysięcy złotych, a maszynę - za 158 tysięcy złotych. Zdaniem komentatorów źródło problemów finansowych Tomasza Leppera tkwi w nierozsądnym planowaniu wydatków. Okazuje się bowiem, że mężczyzna kupił nowe traktory, na które zaciągnął kredyt na 2,5 miliona złotych. Niestety nie poradził sobie ze spłatą zaległych rat.