RolnikInfo.pl
kolizja

Marek BAZAK/East News

Zderzenie auta i ciągnika. Jeden z kierowców pijany jak bela

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W miejscowości Zembrze doszło do niebezpiecznego zdarzenia: kierowca samochodu osobowego uderzył pojazdem w ciągnik rolniczy, który wykonywał prace drogowe. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Jak się okazało, kierowca volkswagena golfa kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości: w momencie wypadku w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Groźny wypadek z udziałem golfa i ciągnika

Nietrzeźwych kierowców na drogach nie brakuje - nie pomagają tutaj głośne kampanie społeczne, ani nawet odbieranie prawa jazdy krnąbrnym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak poinformował portal Bydgoszcz.tvp.pl w czwartek (1 lipca br.) w miejscowości Zembrze w gminie Brzozie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego doszło do groźnego wypadku.

Nietrzeźwy kierowca volkswagena golfa utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył ciągnika rolniczego, który wykonywał prace drogowe.

ursus

Stary Ursus skradziony. Złodzieje schowali go w zaskakującym miejscu

CZYTAJ DALEJ

Do zderzenia się maszyn doszło około godziny 12:30, a wkrótce na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego.

Szczegóły zdarzenia

Wstępne podejrzenia zostały potwierdzone przez twarde dowody zebrane przez funkcjonariuszy policji - mężczyzna kierujący volkswagenem golfem miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu.

Co więcej, nietrzeźwy kierowca nie podróżował samotnie - wraz z nim w samochodzie był również jeden pasażer. Obydwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Brak jakichkolwiek informacji poświadczających, by osoba znajdująca się w ciągniku doznała obrażeń ciała. Nie odnotowano również, jak bardzo został zniszczony traktor.

Wskutek wstępnych ustaleń policji, prawo jazdy kierowcy volkswagena zostało zatrzymane a za przyczynę wypadku uznano niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Kierowca samochodu osobowego będzie dodatkowo odpowiadał za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Za opisywany czyn grozi nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: bydgoszcz.tvp.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >