Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Zderzenie auta i ciągnika. Jeden z kierowców pijany jak bela
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Zderzenie auta i ciągnika. Jeden z kierowców pijany jak bela

kolizja
Marek BAZAK/East News

W miejscowości Zembrze doszło do niebezpiecznego zdarzenia: kierowca samochodu osobowego uderzył pojazdem w ciągnik rolniczy, który wykonywał prace drogowe. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Jak się okazało, kierowca volkswagena golfa kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości: w momencie wypadku w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Groźny wypadek z udziałem golfa i ciągnika

Nietrzeźwych kierowców na drogach nie brakuje - nie pomagają tutaj głośne kampanie społeczne, ani nawet odbieranie prawa jazdy krnąbrnym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak poinformował portal Bydgoszcz.tvp.pl w czwartek (1 lipca br.) w miejscowości Zembrze w gminie Brzozie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego doszło do groźnego wypadku.

Nietrzeźwy kierowca volkswagena golfa utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył ciągnika rolniczego, który wykonywał prace drogowe.

Do zderzenia się maszyn doszło około godziny 12:30, a wkrótce na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego.

Szczegóły zdarzenia

Wstępne podejrzenia zostały potwierdzone przez twarde dowody zebrane przez funkcjonariuszy policji - mężczyzna kierujący volkswagenem golfem miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu.

Co więcej, nietrzeźwy kierowca nie podróżował samotnie - wraz z nim w samochodzie był również jeden pasażer. Obydwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Brak jakichkolwiek informacji poświadczających, by osoba znajdująca się w ciągniku doznała obrażeń ciała. Nie odnotowano również, jak bardzo został zniszczony traktor.

Wskutek wstępnych ustaleń policji, prawo jazdy kierowcy volkswagena zostało zatrzymane a za przyczynę wypadku uznano niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Kierowca samochodu osobowego będzie dodatkowo odpowiadał za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Za opisywany czyn grozi nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: bydgoszcz.tvp.pl