RolnikInfo.pl > Wiadomości > Zderzenie dwóch ciężarówek. W jednej przewożono 720 indyków
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Zderzenie dwóch ciężarówek. W jednej przewożono 720 indyków

KP PSP Malbork
KP PSP Malbork

Na drodze krajowej nr 22 w województwie pomorskim doszło do zderzenia ciągnika siodłowego Scania z naczepą chłodniczą, w której znajdował się asortyment spożywczy z ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą do przewozu drobiu, w której transportowano indyki. W wyniku zdarzenia jeden z kierowców trafił do szpitala.

Wczoraj, 21 lipca bieżącego roku chwilę po godzinie 4:00 do dyżurnego malborskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. Jak się okazało, na miejscu doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Jak doszło do zdarzenia?

- Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 62-letni kierujący scanią, jadąc w kierunku Malborka, zbyt późno rozpoczął manewr omijania stojącego na poboczu dafa i najechał na tył jego naczepy. Po zderzeniu scania odbiła się i zjechała na przeciwległe pobocze, blokując całą drogę - powiadimili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Obecni na miejscu policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości obu kierowców. Jak się okazało, kierowcy byli trzeźwi.

Około 720 żywych indyków w jednej z ciężarówek

W jednym z samochodów przewożono około 720 indyków. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policjantów, na skutek wypadku zginęło około 20 sztuk.

Podczas wypadku ranny został także 61-letni kierowca. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Jak powiadomili policjanci, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około 10 godzin. Po zdarzeniu droga została całkowicie zablokowana. Policjanci obecni na miejscu, kierowali ruchem na objazdy. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 6 zastępów z JRG Malbork (17 ratowników), 1 zastęp OSP Miłoradz, 1 OSP Kończewice, 1 OSP Lisewo, 1 OSP Lichnowy, 1 OSP Lasowice.

>
>

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: KPP Malbork, KP PSP Malbork

Powiązane