Zwierzęta - policja
(zdjęcie ilustracyjne) DominikaKukulka/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 27 Lutego 2021

Interwencja w gospodarstwie. 82-letni gospodarz i 58-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzętami

Dwie osoby z Krzeszowic województwo małopolskie usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Podczas interwencji policji w gospodarstwie odnalezione zostały martwe owce.

Jeszcze 18 lutego bieżącego roku funkcjonariusze z komisariatu w Krzeszowicach zostali poinformowani przez właściciela o konflikcie z kobietą, która dzierżawi od niego gospodarstwo. Do konfliktu miało dojść ze względu na brakujące owce w stadzie. Po zgłoszeniu, w gospodarstwie interweniowała policja. Jak się okazało, zwierzęta przetrzymywane były w niewłaściwych warunkach bytowych. W budynku gospodarczym przeciekał dach, a podłoże było podmokłe.

Interwencja w gospodarstwie

Policjanci na terenie posesji odnaleźli truchła owiec i jagniąt. Na teren gospodarstwa wezwany został powiatowy lekarz weterynarii, pracownicy miejscowego urzędu gminy w Krzeszowicach oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Powiatowy lekarz weterynarii dokonał kontroli całego stada. Jak stwierdził, zwierzęta przetrzymywane były w niewłaściwych warunkach: nie miały dostępu do wody, pożywienia. Pomieszczenie, w którym się znajdowały, nie było ocieplone. Zwierzęta cały czas były narażane na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rolnikinfo.pl obrazy"Rolnicy. Podlasie": Wiadomo już, co wydarzy się w pierwszym odcinkuCzytaj dalej

Po dokonaniu oględzin pomieszczeń, w których znajdowały się zwierzęta, odkryto kolejne truchła owiec. Łącznie odnaleziono 24. martwe owce i jagnięta.

W gospodarstwie pracownicy Urzędu Gminy w Krzeszowicach zabezpieczyli żyjące owce.

Policja zatrzymała podejrzanych

82-letni gospodarz i 58-letnia kobieta, która dzierżawiła część gospodarstwa, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty o ochronie zwierząt dotyczące znęcania się nad zwierzętami gospodarczymi, a także spowodowania śmierci 24 owiec i jagniąt.

Podejrzanym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Źródło: Ceny Rolnicze, Farmer, Policja Małopolska

Następny artykuł