Pożar - stodoła
OSP KSRG Warzyn/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 25 Kwietnia 2021

7 zastępów straży pożarnej w akcji. Ogniem całkowicie zajęła się stodoła

Do pożaru stodoły doszło w niedzielny poranek w miejscowości Cierno-Żabieniec (woj. świętokrzyskie). Na miejscu z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej. Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie został ranny.

Do pożaru stodoły doszło dzisiaj, 25 kwietnia bieżącego roku w miejscowości Cierno-Żabieniec w gminie Nagłowiec. Strażacy o pożarze zostali powiadomieni o godzinie 5:49. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej.

- Do zadań jednostek należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru, dowożenie wody na miejsce działań, wyburzenie ścian, usunięcie nadpalonych elementów dachu oraz wyposażenia stodoły, oraz przelanie całości wodą w celu ugaszenia żarzących się elementów - przekazali strażacy z OSP KSRG Warzyn za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brataDramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brataCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak powiadomili strażacy z OSP KSRG Warzyn, na szczęście podczas pożaru nikt nie został poszkodowany. Podczas pożaru całkowitemu spaleniu uległa stodoła.

Jaka przyczyna pożaru?

Strażacy z OSP KSRG Warzyn przekazali, że najprawdopodobniej do pożaru doszło na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej.

Akcja, w której uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej: 3x PSP Jędrzejów, OSP KSRG Prząsław, OSP Nagłowice, OSP Cierno-Żabieniec, OSP KSRG Warzyn oraz policja zakończyła się po około 3 godzinach.

Groźne pożary w ostatnich dniach

Jak informowaliśmy wczoraj, 23 kwietnia w piątek doszło do groźnego pożaru w miejscowości Ulatowo-Czerniaki (woj. mazowieckie), gdzie ogniem zajął się budynek gospodarczy. Jak informowali strażacy, podczas pożaru zagrożony był gołębnik wraz z gołębiami, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Natomiast w Dąbrowie Łużyckiej (województwo lubuskie) doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym znajdowały się bele słomy. Straty po pożarze oszacowano na 700 tys. zł. Jak można przeczytać >tutaj<, właściciel gospodarstwa o podłożenie ognia podejrzewa swojego byłego pracownika.

pożar

Fot. Facebook/OSP KSRG Prząsław

pożar

pożar

pożar

Fot. OSP KSRG Warzyn/Facebook

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Facebook/OSP KSRG Prząsław, OSP KSRG Warzyn

Następny artykuł