Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 93-latek pomylił biegi w ciągniku. Doszło do tragedii
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

93-latek pomylił biegi w ciągniku. Doszło do tragedii

ciągnik
Facebook / Tarnowska Policja

Komenda Miejska Policji z Tarnowa poinformowała o porażającym zdarzeniu, które miało miejsce w jednym z gospodarstw w Małopolsce: 93-letni mężczyzna podczas jazdy ciągnikiem omyłkowo włączył wsteczny bieg, co sprawiło, że utracił panowanie nad pojazdem i z niego spadł.

Maszyna przejechała po jego nodze, doprowadzając do poważnego krwotoku. Pomimo udzielenia pierwszej pomocy, 93-latek wkrótce po zdarzeniu zmarł w szpitalu.

Dramat podczas prac w gospodarstwie

Informację o tragedii, do której doszło w Koszycach Małych (gm. Tarnów, woj. małopolskie) przekazała Komenda Miejska Policji w Tarnowie za pośrednictwem portalu Facebook.

Jak podano w komunikacie, do zdarzenia doszło w niedzielę 8 sierpnia 2021 roku.

93-letni mężczyzna przeprowadzał prace polowe z wykorzystaniem przyczepy z ciągnikiem. Kiedy senior chciał zjechać na pole z drogi gruntowej, zamiast jechać do przodu, przez przypadek włączył bieg wsteczny.

Później wszystko potoczyło się niezwykle szybko: mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem i upadł na ziemię.

Tragiczny finał

Niestety, po tym, kiedy senior upadł na ziemię, traktor nadal znajdował się w ruchu i przejechał przednim kołem nogę 93-latka.

Traktor wkrótce napotkał na swojej trajektorii drzewo i dzięki temu stanął. Rolnik jednak odniósł poważne obrażenia nogi, która obficie krwawiła.

Całą sytuację zobaczył przechodzień, który ruszył na pomoc poszkodowanemu 93-latkowi. Wkrótce na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy zatamowali krwotok i zabezpieczyli ranę do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Rolnik został zabrany do szpitala w Tarnowie i wiele wskazywało na to, że z pomocą medyków jego stan zdrowia wkrótce się poprawi.

Niestety, kolejnego dnia tarnowscy policjanci otrzymali tragiczną wiadomość: 93-latek zmarł.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Tarnowska Policja