Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Emilia skrytykowała Agrounię. Mocna aluzja do Andrzeja i Gienka?
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.06.2022 02:02

Emilia skrytykowała Agrounię. Mocna aluzja do Andrzeja i Gienka?

emilia
YouTube.com / Ranczo Laszki; Rolnik Info - materiały własne

Emilia Korolczuk znana z serialu Rolnicy. Podlasie wybrała się w ostatnim czasie do gospodarstwa w Zaciszu, które wiosną 2021 roku zostało doszczętnie zniszczone przez pożar. W filmie, który opublikowała na YouTube, rolniczka pokazała ogrom zniszczeń, jakie żywioł poczynił w gospodarstwie rolnym.

- Agrounio! Takim trzeba pomagać - powiedziała dobitnie Emilka, filmując zwęglone maszyny rolnicze. - Gospodarzom, którzy stracili dobytek całego życia.

Mocne słowa Emilki ws. pomocy poszkodowanym

Emilia Korolczuk opublikowała na swoim kanale Ranczo Laszki na portalu YouTube poruszający film, który obrazuje skalę zniszczeń gospodarstwa rolnego we wsi Zacisze po ogromnym pożarze, który wybuchł tam wiosną 2021 roku.

Rolniczka wybrała się do potrzebujących rolników wraz z partnerem, nie zapominając o prezencie, jakim były króliki z jej własnej hodowli. Dzięki nowym zwierzętom gospodarze będą mieli szansę odtworzyć swoje własne stado.

Podczas kręcenia filmu Emilia pokazała zwęglone budynki gospodarcze i zniszczone maszyny. W tym samym czasie zdecydowała się na dobitną krytykę działań Agrounii, mówiąc:

- Agrounio! Takim trzeba pomagać. Gospodarzom, którzy stracili dobytek całego życia.

Trudno nie odnieść wrażenia, że rolniczka z Laszek w krytyczny sposób odniosła się tym samym do pomocy, jaką zaoferowała Agrounia Gienkowi i Andrzejowi w kupnie i przywiezieniu belarki do Plutycz.

Potrzebujący na polskiej wsi

Belarka, którą otrzymali Onopiukowie, pochodziła z zebranych datków od darczyńców. Agrounia z liderem Michałem Kołodziejczakiem z nagromadzonych funduszy zakupiła dla Gienka i Andrzeja nowy sprzęt, a później przyjechała z nim do Plutycz.

Wręczenie nowej maszyny rolniczej odbyło się w bardzo huczny sposób. Od tamtej pory Gienek i Andrzej zmagali się z kolejną falą hejtu - komentatorzy zarzucali im bierność i lenistwo, a także to, że nie będą w stanie uszanować prezentu.

W najnowszym filmie Emilia Korolczuk zwróciła jednak uwagę na problemy ludzi, którzy w wyniku losowych zdarzeń tracą dorobek całego życia i bardzo trudno im uzyskać pomoc.

Każdy, kto zechce wesprzeć poszkodowanych rolników z Zacisza, zachęcany jest do wpłat pod >TYM< linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: YouTube.com / Ranczo Laszki