AGROunia - Sejm
Facebook/AGROunia
Autor Aneta Wasilewska - 18 Marca 2021

AGROunia pod Sejmem: "Pieniądze mają trafić do ludzi, a nie do korporacji"

Przedstawiciele AGROunii razem na czele z Michałem Kołodziejczakiem kolejny raz pojawili się w Warszawie. Tym razem rolnicy zwołali konferencję prasową pod Sejmem. Na spotkaniu zorganizowanym pod hasłem "Jedna jest Polska- 100 miliardów na wieś" rolnicy z AGROunii zapowiedzieli, że nie pozwolą, by mniej pieniędzy niż 40% z Krajowego Funduszu Odbudowy po koronawirusie zostało przeznaczone na polską wieś. Natomiast, jeśli wydarzy się inaczej, rolnicy i mieszkańcy wsi w Warszawie będą pokazywać swoje niezadowolenie.

AGROunia spotkała się, by mówić o pieniądzach, które rząd ma przeznaczyć na odbudowę po koronawirusie.

- Wszystkie partie mówią o tym, że dostaniemy dużo pieniędzy, ale nikt tak naprawdę nie mówi, jak one mają być wydane i jak będą wydane. Dla nas jest jeden cel, dla nas jest jedna Polska i nie można tym pieniędzmi zbudować żadnego dodatkowego podziału (...) To jest cos dla nas coś najgorszego. Agrounia postuluje o 40% z Funduszu odbudowy na tereny wiejskie, a w tym na odbudowę służby zdrowia na terenie wiejskich. To powoduje, że my wszyscy tracimy miejsca pracy - zaxznaczyl Michał Kołodziejczak.

Zdaniem AGRounii, 40% z Krajowego Funduszu Odbudowy, które powinny trafić na rolnictwo, należy przeznaczyć na:

  • wsparcie służby zdrowia na terenach wiejskich,
  • transport komunikacji na terenach wiejskich,
  • innowacje i cyfryzacje w rolnictwie,

- Jeżeli nie będzie 40% na rolnictwo z Krajowego Funduszu odbudowy, to ten plan należy odrzucić - przekazał Michał Kołodziejczak.

Rolnikinfo.pl obrazy"Troska i pomysłowość fanów nie zna granic". Emilka z "Rolnicy. Podlasie" podzieliła się wiadomością od widzaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Brak wsparcia dla rolników

Podczas spotkania Filip Pawlik z AGROunii przekazał, że rolnicy nie otrzymali od rządu wsparcia w czasie pandemii.

- My jako polscy rolnicy, nie dostaliśmy od początku pandemii pieniędzy na pomoc. Do dziś w chłodniach zalegają warzywa, których ze względu na zamknięcie gastronomii, nie możemy sprzedać. My jako polscy rolnicy ze względu na obostrzenia rządu nie mamy, gdzie sprzedawać. To wszystko jest do czasu, to już niedługo pęknie - mówił Filip Pawlik z AGROunii.

AGROunia: pokażemy swoje niezadowolenie

- Jeżeli pieniądze nie będą wydane, tak byśmy my mieszkańcy polskiej wsi byli zadowoleni, to będzie działo się w Warszawie. My przyjedziemy i pokażemy swoje niezadowolenie - zapowiedział Michał Kołodziejczak.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł