RolnikInfo.pl
rolnicy - dzieci

emerald jade/publicdomainpictures.net

Apel do rolników ws. pomocy najmłodszych w gospodarstwie

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

- W budowaniu świadomości bezpieczeństwa przy pracach rolnych olbrzymią rolę odgrywają wiedza i doświadczenie rodziców, od których dzieci czerpią wzorce właściwego postępowania - zauważyła Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko zwracając się z apelem do rolników.

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przypomniała wraz z rozpoczęciem letniego okresu, dzieci przestają uczestniczyć w zajęciach szkolnych i mają więcej czasu na pomaganie swoim rodzicom, także podczas prac w gospodarstwie. Niestety, jak zaznaczyła Łażewska-Hrycko, dzieci bardzo często nie mają świadomości, jakie zagrożenie może nieść pomoc rodzicom czy dziadków.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Apel do rolników 

- W budowaniu świadomości bezpieczeństwa przy pracach rolnych olbrzymią rolę odgrywają wiedza i doświadczenie rodziców, od których dzieci czerpią wzorce właściwego postępowania - zauważyła. 

Dlatego też Katarzyna Łażewska-Hrycko zaapelowała do wszystkich rolników o "odpowiednie planowanie i nadzorowanie zadań powierzanych dzieciom". Ważne zdaniem Głównej Inspektor Pracy jest także, by dzieciom były powierzane jedynie takie prace, które nie przekraczają ich możliwości. Katarzyna Łażewska-Hrycko zwróciła także uwagę, by nadzorować najmłodszych, którzy pomagają w pracach. 

- Brak nadzoru nad dziećmi w środowisku rolniczym zarówno podczas pracy, jak i zabawy, często prowadzi do wypadku, kalectwa, a nawet śmierci - dodała. 

Historia 10-latka 

Na nagraniu, które zamieszczone zostało dziś na platformie YouTube na kanale Bhp na TAK!, Katarzyna Łażewska-Hrycko wspomniała także historię, która ją poruszyła. Mianowicie chodzi o wypadek, do którego doszło w miejscowości Przystajnia Folwark (woj. wielkopolskie), gdzie podczas prac polowych 10-letni chłopiec włożył rękę do siewnika i doznał rozległych obrażeń dłoni. Więcej na temat tego wypadku można przeczytać >tutaj<. 

Całego apelu można wysłuchać na poniższym nagraniu. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: YT

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >