RolnikInfo.pl
ARiMR - nabór wniosków

ARKADIUSZ ZIOLEKEast News

ARiMR przypomina o wsparciu dla rolników. Wnioski tylko do końca maja

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Dziewiąty nabór wniosków o wsparcie finansowe na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" w ramach PROW 2014-2020 rozpoczął się 15 kwietnia bieżącego roku. Jak przypomniała dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nabór wniosków zakończy się już 31 maja. Pomoc w ramach wsparcia "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" może wynieść nawet do 100 tys. euro rocznie.

Ze wsparcia finansowego Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” w ramach PROW 2014-2020 mogą skorzystać nowe grupy producentów rolnych, które zostały uznane od 18 sierpnia 2020 r. W skład grupy producentów rolnych muszą wchodzić osoby fizyczne, które prowadzą działalność (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa).

- O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych - informuje ARiMR. 

Natomiast pomoc nie przysługuje producentom drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

100 tys. euro rocznie 

Wsparcie finansowe na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” przyznawane jest w 5 pierwszych latach działalności grupy lub organizacji producentów, która rozpoczyna się w dniu uznania. Pomoc wypłacana dla rolników stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto - w pierwszym roku jest to 10 procent, później w każdym roku odpowiednio - 9%, 8%, 7%, 5%. Grupy i organizacje mogą otrzymać maksymalnie 100 tys. euro w każdym roku.

Warto pamiętać, że wnioski należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. Jak informuje agencja, rolnicy mogą złożyć je osobiście, przez upoważnioną osobę, elektronicznie lub za pośrednictwem przesyłki rejestrowanej. 

Wszystkie wnioski niezbędne w przypadku wsparcia "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa >tutaj<. 

Dotychczasowa pomoc wyniosła blisko 632 mln zł

Do tej pory sfinalizowano osiem naborów wniosków o wsparcie finansowe na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” w ramach PROW 2014-2020. Nabory prowadzono od 30 września do 28 listopada 2016 r., od 30 października do 28 grudnia 2017 r.,  od 30 lipca do 14 września 2018 r., od 15 listopada do 21 grudnia 2018 r., od 15 kwietnia do 31 maja 2019 r., od 28 października do 13 grudnia 2019 r., od 19 czerwca do 17 sierpnia 2020 r. i od 19 października do 30 listopada 2020 r. Łącznie złożono 487 wniosków, z czego zadecydowano o przyznaniu pomocy w 464 przypadkach na kwotę blisko 632 mln zł.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: ARiMR

Podobne artykuły

mrirw

Finanse i Prawo

MRiRW szykuje nową pomoc dla rolników. Odszkodowania będą lada dzień?

Czytaj więcej >
MRiRW - dopłaty do nasion

Finanse i Prawo

MRiRW: Dopłaty do nasion nie mogą być wyższe

Czytaj więcej >
ARiMR - nabór

Finanse i Prawo

Zbliża się koniec naboru w ARiMR. Tylko do 26 lutego można ubiegać się o pomoc

Czytaj więcej >
KRUS - waloryzacja

Finanse i Prawo

KRUS: od marca wzrosła wysokość emerytur i rent rolniczych

Czytaj więcej >
KRUS

Finanse i Prawo

Już wkrótce wyższe składki w KRUS? Rząd przedstawił swoje plany

Czytaj więcej >
Krajowa Rada Izb Rolniczych - odszkodowania zające

Finanse i Prawo

Co z odszkodowaniami za straty wyrządzane przez zające? Jest odpowiedź ministerstwa

Czytaj więcej >