Ceny - tuczniki
piqsels
Autor Aneta Wasilewska - 5 Marca 2021

Wyraźna podwyżka cen i szybka aukcja na małej niemieckiej giełdzie tuczników

Dzisiejsza aukcja na małej niemieckiej giełdzie zakończyła się w 20 minut. Tak, jak w miniony wtorek, kiedy pierwszy raz od września 2020 roku licytowano świnie rzeźne na małej niemieckiej giełdzie, sprzedany został komplet zaoferowanych tuczników. Co więcej, odnotowany został wzrost ceny. Czy będzie jeszcze drożej?

Aukcja ISN trwała dzisiaj zaledwie 20 minut. W przypadku dzisiejszej aukcji to nie małe zainteresowanie wpłynęło na długość jej trwania, a niewielka ilość świń, które zostały wystawione do sprzedaży.

Ceny tuczników

Ze względu na taki przebieg dzisiejszej aukcji, ceny za tuczniki wzrosły. Dziś cena wyniosła średnio 1,56 €, czyli przy obecnym kursie 4,58, cena za kilogram E klasy WBC na małej niemieckiej giełdzie wyniosła 7,14 zł.

Ciągnik z układem kierowniczym wiązanym na sznurku. 35-latek odpowie przed sądemCiągnik z układem kierowniczym wiązanym na sznurku. 35-latek odpowie przed sądemCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Porównując ceny z aukcji, która odbyła się 2 marca bieżącego roku, ceny wzrosły o 0,09 €/kg. Podczas wtorkowej aukcji sprzedano 1515 sztuk, wystawionych w 10 partiach. Zakres cen wyniósł 1,43 do 1,495 €/kg.

Podczas dzisiejszej aukcji wystawiono 845 świń w 7 partiach, wszystkie zostały sprzedane.

Dzisiejszy zakres wyniósł od 1,515 do 1,585 €/kg.

Będzie jeszcze drożej?

Sytuację, która ma miejsce, skomentował Bartosz Czarniak z Pomorsko-Kujawskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej Polsus Bydgoszcz za pośrednictwem Twiitera. Zdaniem Czarniaka, kupujący bardzo dobrze wiedzą, jak osiągnąć wyższe ceny.

- Kupujący bardzo pragną towaru, a wystawiający wiedzą jak zachęcić do podkręcenia ceny, tak by uzyskać jak najwyższe stawki. Wtorkowa giełda pokaże, czy zabieg się udał i przekuje się to na wzrosty na dużym parkiecie w środę. Moim zdaniem będzie drożej - zaznaczył.

ceny

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Twitter/ Świński Interes, Ceny Rolnicze

Następny artykuł