Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciągnik nagle zjechał do rowu, po czym przygniótł pasażera. Nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Ciągnik nagle zjechał do rowu, po czym przygniótł pasażera. Nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem

Policja - wypadek
KPP Bielsk Podlaski

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) w miniony poniedziałek 29 marca tuż po godzinie 15 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w gminie Orla. Służby, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, zdołały ustalić, że dwóch mężczyzn podróżowało razem ciągnikiem, gdy nagle maszyna rolnicza zjechała do rowu, przygniatając jednego z nich.

Mężczyzna trafił do szpitala

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przebadali alkomatem mężczyznę, który jak się okazało miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Nietrzeźwy kierowca, który nie został ranny podczas wypadku, został zatrzymany. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

35-letni mężczyzna, który podczas zdarzenia wypadł z ciągnika, został przewieziony do szpitala. Natomiast 38-letni kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu, stanie przed sądem.

"Piłeś, nie jedź"

Po zdarzeniu, do którego doszło w gminie Orla, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przypomnieli wszystkim kierowcom hasło "Piłeś, nie jedź" i apelują o ostrożność podczas jazdy. 

Kierowcy powinni także pamiętać, że zgodnie z Art. 178a Kodeksu Karnego, za jazdę pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, grożą kary. 

Art.  178a.  [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]§  1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja rok rocznie prowadzi statystyki dotyczące Art. 178a Kodeksu Karnego. W 2019 roku w Polsce wszczęto 56683 postępowań, z czego stwierdzono 56358 przestępstw. Dla porównania w 2018 było ich mniej, bo wszczęto 52004 postępowań, a stwierdzono 51655. 

Co więcej, w związku z okresem prac na polach, jak przypominają funkcjonariusze, warto pamiętać o tym, by maszyny rolnicze były sprawne technicznie i miały aktualne badania, co więcej należy pamiętać, by nie przewozić pasażerów w kabinach ciągników i na przyczepach, jeżeli nie są do tego przystosowane.

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródła: KPP Bielsk Podlaski, Policja/Statystyka, Kodeks Karny