RolnikInfo.pl
Policja - wypadek

KPP Bielsk Podlaski

Ciągnik nagle zjechał do rowu, po czym przygniótł pasażera. Nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W gminie Orla ( woj. podlaskie) na początku tygodnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, ciągnik rolniczy wjechał do rowu, po czym przegniótł pasażera. Podczas int

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) w miniony poniedziałek 29 marca tuż po godzinie 15 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w gminie Orla. Służby, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, zdołały ustalić, że dwóch mężczyzn podróżowało razem ciągnikiem, gdy nagle maszyna rolnicza zjechała do rowu, przygniatając jednego z nich.

Mężczyzna trafił do szpitala

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przebadali alkomatem mężczyznę, który jak się okazało miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Nietrzeźwy kierowca, który nie został ranny podczas wypadku, został zatrzymany. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

35-letni mężczyzna, który podczas zdarzenia wypadł z ciągnika, został przewieziony do szpitala. Natomiast 38-letni kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu, stanie przed sądem.

"Piłeś, nie jedź"

Po zdarzeniu, do którego doszło w gminie Orla, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przypomnieli wszystkim kierowcom hasło "Piłeś, nie jedź" i apelują o ostrożność podczas jazdy. 

Kierowcy powinni także pamiętać, że zgodnie z Art. 178a Kodeksu Karnego, za jazdę pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, grożą kary. 

Art.  178a.  [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]§  1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja rok rocznie prowadzi statystyki dotyczące Art. 178a Kodeksu Karnego. W 2019 roku w Polsce wszczęto 56683 postępowań, z czego stwierdzono 56358 przestępstw. Dla porównania w 2018 było ich mniej, bo wszczęto 52004 postępowań, a stwierdzono 51655. 

Co więcej, w związku z okresem prac na polach, jak przypominają funkcjonariusze, warto pamiętać o tym, by maszyny rolnicze były sprawne technicznie i miały aktualne badania, co więcej należy pamiętać, by nie przewozić pasażerów w kabinach ciągników i na przyczepach, jeżeli nie są do tego przystosowane.

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródła: KPP Bielsk Podlaski, Policja/Statystyka, Kodeks Karny

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >