Policja - wypadek
KPP Bielsk Podlaski
Autor Aneta Wasilewska - 2 Kwietnia 2021

Ciągnik nagle zjechał do rowu, po czym przygniótł pasażera. Nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem

W gminie Orla ( woj. podlaskie) na początku tygodnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, ciągnik rolniczy wjechał do rowu, po czym przegniótł pasażera. Podczas interwencji służb wyszło na jaw, że kierowca prowadził pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) w miniony poniedziałek 29 marca tuż po godzinie 15 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w gminie Orla. Służby, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, zdołały ustalić, że dwóch mężczyzn podróżowało razem ciągnikiem, gdy nagle maszyna rolnicza zjechała do rowu, przygniatając jednego z nich.

Mężczyzna trafił do szpitala

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przebadali alkomatem mężczyznę, który jak się okazało miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Nietrzeźwy kierowca, który nie został ranny podczas wypadku, został zatrzymany.

Niemcy: ponad 57 tys. świń spłonęło w ogromnym pożarze fermy przemysłowejNiemcy: ponad 57 tys. świń spłonęło w ogromnym pożarze fermy przemysłowejCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

35-letni mężczyzna, który podczas zdarzenia wypadł z ciągnika, został przewieziony do szpitala. Natomiast 38-letni kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu, stanie przed sądem.

"Piłeś, nie jedź"

Po zdarzeniu, do którego doszło w gminie Orla, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przypomnieli wszystkim kierowcom hasło "Piłeś, nie jedź" i apelują o ostrożność podczas jazdy.

Kierowcy powinni także pamiętać, że zgodnie z Art. 178a Kodeksu Karnego, za jazdę pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, grożą kary.

Art. 178a. [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja rok rocznie prowadzi statystyki dotyczące Art. 178a Kodeksu Karnego. W 2019 roku w Polsce wszczęto 56683 postępowań, z czego stwierdzono 56358 przestępstw. Dla porównania w 2018 było ich mniej, bo wszczęto 52004 postępowań, a stwierdzono 51655.

Co więcej, w związku z okresem prac na polach, jak przypominają funkcjonariusze, warto pamiętać o tym, by maszyny rolnicze były sprawne technicznie i miały aktualne badania, co więcej należy pamiętać, by nie przewozić pasażerów w kabinach ciągników i na przyczepach, jeżeli nie są do tego przystosowane.

mapa - Gmina Orla

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródła: KPP Bielsk Podlaski, Policja/Statystyka, Kodeks Karny

Następny artykuł