Wypadek - ciągnik
asp. sztab. Basiak Andrzej KP PSP Starachowice/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 14 Kwietnia 2021

Ciągnik wylądował w rowie. Traktorzystę zabrało LPR

Do Komendy Powiatowej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Wąchock w woj. świętokrzyskim. Jak się okazało, kierowca ciągnika stracił przytomność podczas jazdy. 76-letni rolnik został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wąchock (w woj. świętokrzyskim, w powiecie starachowickim) w miniony poniedziałek 12 kwietnia bieżącego roku. Zgodnie ze zgłoszeniem, jakie wpłynęło około godziny 8.48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach, na drodze krajowej numer 42 doszło do zdarzenia z udziałem ciągnika rolniczego.

Zgłoszenie o zdarzeniu

Jak przekazał asp. sztab. Andrzej Basiak z KP PSP Starachowice, ze zgłoszenia wynikało, że kierowca ciągnika jest nieprzytomny. Co więcej, 76-latek cały czas znajdował się w kabinie ciągnika.

Na zdjęciach zamieszczonych przez KP PSP Starachowice widać, że ciągnik wpadł do rowu.

Zatrzymano przewóz traktorów z Wielkiej Brytanii do Polski. Przekroczono masę o 3,8 tonyZatrzymano przewóz traktorów z Wielkiej Brytanii do Polski. Przekroczono masę o 3,8 tonyCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że nieprzytomny mężczyzna został ewakuowany z ciągnika rolniczego przez świadków zdarzenia - relacjonował zdarzenie za pośrednictwem mediów społecznościowych asp. sztab. Basiak z KP PSP Starachowice.

Traktorzysta został przetransportowany do szpitala

Na miejscu funkcjonariusze straży pożarnej zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili rannemu pomocy, dopóki na miejscu nie pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Jak przekazał asp. sztab. Basiak na miejsce zdarzenia w Wąchocku został zadysponowany śmigłowiec lotniczego pogotowia. Traktorzysta został zabrany przez LPR do Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach.

Akcji na miejscu zdarzenia brały udział 3 zastępy z JRG Starachowice. Na czas prowadzenia działań na miejscu ruch na drodze krajowej nr 42 odbywał się wahadłowo.

Traktory na drogach

Przyjście wiosny i rozpoczęcie pracy polowych wiąże się z tym, że na drogach pojawie się coraz więcej maszyn rolniczych. Niestety, pojawia się też więcej informacji o niebezpiecznych zdarzeniach na drodze. W ostatnich dniach pojawiła się wiadomość o kierowcy ciągnika, który podróżował bez oświetlenia, sprawiają zagrożenie w ruchu drogowym, o czym można preczytać >tutaj<. Także w poniedziałek 12 kwietnia na Podkarpaciu doszło do groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, w wyniku czego kierowca trafił do szpitala, o czym więcej >tutaj<.

wypadek

wypadek

Fot. asp. sztab. Basiak Andrzej KP PSP Starachowice/Facebook

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

Następny artykuł