RolnikInfo.pl
Materiały Partnera

Materiały Partnera

Duże oszczędności dla rolników – mało kto wie o tej możliwości

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Wraz z rozwojem technologii, także w rolnictwie, coraz więcej czynności możemy wykonać z pomocą komputerów, ale nie znika konieczność inwestowania w dobrze nam znane pojazdy i maszyny. Jak, dzięki Michelin, można zaoszczędzić na ich eksploatacji?

Większość rolników praktycznie już od dzieciństwa poznaje tajniki prowadzenia gospodarstwa ucząc się od swoich ojców i dziadków ich pracy. Sposoby na zarządzanie majątkiem, umiejętność przewidywania konsekwencji działań oraz mądre dokonywanie wyborów to podstawy, aby utrzymać rodzinę i inwentarz. Być zaradnym i szczęśliwym rolnikiem to prawdziwy powód do dumy, w życiu jednak zdarzają się także sytuacje trudne do przewidzenia. Aby być przygotowanym na losowe niespodzianki (nie zawsze miłe) i zmniejszyć ogromny stres związany z ryzykiem podczas pracy w trudnych warunkach, rolnicy korzystają z ubezpieczeń (obowiązkowych oraz dobrowolnych). Co, poza ubezpieczeniem, może pomóc rolnikom w pracy?

Warto wiedzieć o możliwości, jaką daje rolnikom Michelin

Oferta jednego z czołowych producentów opon Michelin, podobnie jak w zeszłym roku, to ogromna pomoc dla rolników. Jeżeli zakupiona w 2021 roku opona rolnicza lub agro-przemysłowa (Compact Line) marki MICHELIN, w trakcie eksploatacji ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu, producent zwróci jej koszt (zgodnie z poniższymi zasadami).

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami gwarancji oraz z ofertą i aktualnymi promocjami na tej stronie: [zobacz]

Na stronie tej możesz także obliczyć właściwe ciśnienie w oponach lub skontaktować się z ekspertem Michelin, który odpowie na twoje pytanie. Gwarancja Michelin na uszkodzenia przypadkowe jest bezpłatna i rozszerza, prawnie wymaganą, gwarancję na wady produkcyjne i materiałowe (w przypadku opon Michelin – 10 lat).

Gwarancja na uszkodzenia przypadkowe, w przypadku opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex, wynosi 4 lata, dla pozostałych opon rolniczych MICHELIN – 3 lata, zaś w przypadku opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line – 1 rok od daty zakupu.

Rolnictwo w Polsce

Chociaż powierzchnia użytków rolnych w Polsce w ciągu ostatnich czterech dekad nieznacznie się zmniejszyła, nadal stanowi niemal połowę powierzchni kraju. W 2019 roku aż 15,7% nakładów inwestycyjnych w rolnictwie i łowiectwie dotyczyło środków transportu.

Dobrą wiadomością jest fakt, iż „w maju […] opady deszczu zabezpieczały potrzeby wodne roślin, a wzrost temperatury powietrza korzystnie wpłynął na przyspieszenie opóźnionej w bieżącym roku wegetacji roślin”

gwarancja Michelin

gwarancja Michelin

Poznaj historię dwóch duńskich rolników

To właśnie doświadczenie rolników pozwala producentowi opon Michelin dostarczać produkty o wysokiej jakości i korzystnej cenie. Zrozumienie charakterystyki pracy rolników pozwala na wybór optymalnych technologii produkcji opon dostosowanych do specyficznych potrzeb. Dzięki temu, Michelin ma w swojej ofercie m.in. opony paliwooszczędne i przystosowane do ochrony gleby.

opony Michelin

opony Michelin

Film dostępny z polskimi napisami (włącz w ustawieniach odtwarzania).

Artykuł powstał we współpracy z Michelin.

Barbara Daszuta

Barbara Daszuta

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >