OSP KSRG Chynów
OSP KSRG Chynów/Facebook
Autor Magdalena Więckowska - 4 Kwietnia 2021

Gigantyczny pożar 2 tys. skrzyniopalet. 15 zastępów straży pożarnej walczy z żywiołem

Pożarom na polskiej wsi nie widać końca. W Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia 2021 roku, zapaliły się dwa tysiące plastikowych i drewnianych skrzyniopalet przy budynkach gospodarczych w Michałowie-Parcelach.

Na miejscu trwa walka z żywiołem - jak podaje KP PSP w Grójcu, do pożaru zadysponowano piętnaście zastępów straży pożarnej, a kolejne jednostki są w drodze.

Ogromny pożar skrzyniopalet w Michałowie-Parcelach

Do ogromnego pożaru doszło w miejscowości Michałów-Parcele w gminie Warka na terenie województwa mazowieckiego, o czym informuje KP PSP Grójec na swoim profilu na Facebooku.

Chwilę przed godziną 11:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dwóch tysięcy sztuk skrzyniopalet. Warto dodać, że część z nich jest wykonana z drewna, a część jest z plastiku. Są one zlokalizowane przy budynkach gospodarczych.

Najnowsza aktualizacja KP PSP Grójec na portalu Facebook podaje, że na miejscu pracują strażacy z piętnastu jednostek: JRG Grójec 451-21, JRG Grójec 451-25, a także JRG Grójec 451-90, tj. oficer dyspozycyjny PSP.

Czy jaskółki powinny gniazdować w chlewniach? Prawo mówi jednoznacznieCzy jaskółki powinny gniazdować w chlewniach? Prawo mówi jednoznacznieCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Na obecną chwilę brak informacji na temat przebiegu akcji gaśniczej. Zgodnie z komunikatem straży pożarnej w mediach społecznościowych, na miejsce miały dojechać dodatkowe zastępy straży pożarnej.

Można wobec tego wysnuć wniosek, że proces gaszenia drewnianych i plastikowych skrzyniopalet okazał się być niemałym wyzwaniem dla strażaków. Nie wiadomo również, czy wskutek rozprzestrzenienia ognia ucierpiały osoby postronne.

Okolice Michałowa

W okolicach Michałowa jest bardzo wiele terenów rolniczych, a wśród nich m.in. sady owocowe - rolnictwo jest bowiem podstawowym sektorem gospodarki tego obszaru.

Region ten znany jest z dużej produkcji owoców w skali całego kraju. Co więcej, równolegle z sadownictwem, funkcjonują zakłady przetwórcze, które korzystają z uprawianych lokalnie jabłek, wiśni i truskawek.

Na poniższej mapie prezentujemy lokalizację miejscowości Michałów-Parcele.

mapa

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / PSP Grójec

Następny artykuł