RPO - spotkanie z KRIR
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aneta Wasilewska - 11 Kwietnia 2021

Kandydat na RPO spotkał się z KRIR. Wróblewski zadeklarował pomoc dla rolników

W miniony czwartek, 8 kwietnia bieżącego roku Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych spotkał się z kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich, Bartłomiejem Wróblewski. Spotkanie odbyło się z inicjatywy polityka, a przedstawione zostały na nim najważniejsze sprawy, które dotyczą rolników, a potrzebują uregulowania.

Podczas spotkania zarząd KRIR wyjaśnił Wróblewskiemu, jakie są dziś najważniejsze kwestie związane z działalnością rolniczą i obszarami wiejskimi, które potrzebują uregulowania. Jak przekazała KRIR znalazły się wśród nich między innymi:

  • łączenie składek ZUS i KRUS podczas ustalania prawa do emerytury,
  • zrezygnowanie z obowiązku zrzekania się gospodarstwa rolnego w przypadku przejścia na emeryturę,
  • wzmocnienie łańcucha dostaw produktów rolno-spożywczych,
  • sprawa odszkodowań za straty poniesione przez zwierzęta łowne.
Łódzkie: Pobił rolnika i podłożył ogień pod gospodarstwo. Spłonęły m.in. maszyny rolniczeŁódzkie: Pobił rolnika i podłożył ogień pod gospodarstwo. Spłonęły m.in. maszyny rolniczeCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Kandydat na RPO Bartłomiej Wróblewski zadeklarował, że jako Rzecznik zajmie się sprawami rolników i obszarów wiejskich sygnalizowanych przez Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych- poinformowała po spotkaniu Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Co więcej, Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że po objęciu stanowiska RPO, w organizacji urzędu zostaną wprowadzone zmiany. Jedną z nich miałoby być utworzenie "specjalnej komórki ds. wiejskich", która nadzorowana byłaby przez zastępcę RPO.

Wróblewski na pomoc rolnikom

Kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich dzień przed spotkaniem z Zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych zwołał w konferencję prasową, podczas której stwierdził, że gdy zostanie wybrany na RPO, polityk stanie się "rzecznikiem polskiej wsi". Jak zapowiadał kandydat na RPO, problemy mieszkańców wsi staną się jednym z czterech najważniejszych obszarów, na których skupi się jego praca.

Jak przyznał podczas konferencji prasowej, obecnie najważniejsze jest, by zagwarantować rolnikom prawo do prowadzenia gospodarstw. Zdaniem Wróblewskiego, rolnicy dziś borykają się z licznymi ograniczeniami tego prawa i tej wolności. Więcej na temat konferencji prasowej kandydata na RPO można przeczytać >tutaj<.

Bartłomiej Wróblewski jest kandydatem PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz Wróblewskiego kandydatami na RPO są Piotr Ikoniwcz (popierany przez Lewicę) oraz Sławomir Patyra (ze wsparciem PSL-Koalicji Polskiej oraz Koalicji Obywatelskiej). O wyborze RPO zadecyduje Sejm i Senat.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: KRIR

Następny artykuł