RolnikInfo.pl > Wieś > Kombajn, zboże i łąki. Kolejne pożary na polskiej wsi
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kombajn, zboże i łąki. Kolejne pożary na polskiej wsi

połczyn zdrój
Facebook / OSP Połczyn-Zdrój (fot. Mateusz Pierz, Grzegorz Dunder)

Pożary na polskiej wsi są częstym tematem portali informacyjnych. Niestety, liczba groźnych sytuacji w gospodarstwach i na polach jest alarmująca. Ochotnicza Straż Pożarna z Połczyna-Zdroju poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o kolejnych pożarach traw, kombajnu i zboża na pniu.

Strażacy codziennie mają ręce pełne roboty - poza interwencjami gaśniczymi nierzadko są również wzywani do usuwania gniazd szerszeni.

Niebezpieczny pożar traw

Na facebookowym profilu OSP Połczyn-Zdrój pojawiła się informacja o akcji gaśniczej, która miała miejsce w sobotę 7 sierpnia 2021 roku w Nowym Ludzicku (gm. Połczyn-Zdrój, woj. zachodniopomorskie).

Chwilę przed godziną 15:00 dyżurny straży pożarnej otrzymał informację o płonących trawach na rolniczych nieużytkach.

Na podstawie fotografii zamieszczonych w mediach społecznościowych można zauważyć, że pożar nie miał dużych rozmiarów, jednakże ze względu na łatwopalny materiał sytuacja mogła w każdym momencie wymknąć się spod kontroli.

Płonące zboże na pniu i zniszczony kombajn

Pożar o dużo większym zasięgu miał miejsce w miejscowości Gręzino (gm. Rąbino, woj. zachodniopomorskie) 7 sierpnia 2021 roku w godzinach porannych.

Jak poinformowali strażacy z OSP Połczyn-Zdrój, w jednym z gospodarstw rolnych doszło do pożaru kombajnu, ściernika i zboża na pniu.

W akcji gaśniczej brali udział druhowie z PSP Świdwin, OSP Połczyn-Zdrój i OSP Rąbino.

Choć nie podano dodatkowych informacji na temat strat, jakie poniósł rolnik, to na podstawie fotografii OSP Połczyn-Zdrój można zauważyć znaczny obszar zwęglonego ścierniska.

Tegoroczne lato obfituje w wiele zdarzeń, które w kilka minut obracają w niwecz wysiłki producentów żywności - nie zapominajmy zatem nigdy o zachowywaniu wszelkich możliwych środków ostrożności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / OSP Połczyn-Zdrój