RolnikInfo.pl > Wiadomości > KOWR wysyła listy do hodowców drobiu. Do wypełnienia deklaracja strat
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

KOWR wysyła listy do hodowców drobiu. Do wypełnienia deklaracja strat

kowr
unsplash.com / fot. S. Graham

We wrześniu 2021 roku rozpoczęła się dystrybucja dokumentu o nazwie Deklaracja strat w związku z wystąpieniem w Polsce zjadliwej grypy ptaków, której adresatami są producenci drobiu. Deklaracja przesyłana jest listem poleconym do rolników przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Osoby, które prowadziły hodowlę drobiu od grudnia 2019 roku do czerwca 2021 roku będą proszone o określenia strat, jakie poniosły w wyniku występowania zjadliwej grypy ptaków na terenie Polski.

KOWR o deklaracjach strat producentów drobiu

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla producentów drobiu zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Choć polskie hodowle nie zostały zdziesiątkowane na skalę porównywalną do Francji, to straty drobiarzy nad Wisłą okazały się być wyjątkowo dotkliwe.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował, że we wrześniu 2021 roku rozpoczął dystrybucję specjalnych deklaracji, w których producenci drobiu będą mogli określić poniesione straty związane z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce.

Dokument w postaci listu poleconego otrzymają producenci drobiu na adres miejsca swojego zamieszkania.

Deklaracja obejmuje szczególnie trudny czas dla rolników w kontekście występowania ptasiej grypy w kraju: od grudnia 2019 roku do czerwca 2021 roku.

Szczegóły komunikatu KOWR

Jak przekazuje KOWR na swojej oficjalnej stronie internetowej, o wypełnienie deklaracji proszeni są rolnicy, którzy od grudnia 2019 roku do czerwca 2021 roku prowadzili gospodarstwa:

>

Wypełnione deklaracje należy złożyć do Oddziałów Terenowych KOWR do 11 października 2021 roku.

Dokumenty można dostarczyć osobiście, listownie, poprzez platformę ePUAP lub skrzynkę pocztową e-mail.

Cały komunikat KOWR jest dostępny pod >TYM< linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: kowr.gov.pl

Tagi: KOWR Rolnictwo