RolnikInfo.pl
KWP w Kielcach

KWP w Kielcach

KRUS i Policja we wspólnej akcji. Wszystko w trosce o rolników

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

- Rolniku włącz myślenie – to Twoje życie - brzmi motto kampanii Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas prac polowych.

W miniony czwartek, 15 lipca bieżącego roku odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej, która dotyczy bezpieczeństwa rolników zarówno podczas prac polowych, jak i podczas przemieszczania się pojazdami rolniczymi po drogach.

Jak zaznaczyła KWP w Kielcach, motto "Rolniku włącz myślenie – to Twoje życie" powinno przyświecać wszystkim, którzy wykonują prace w rolnictwie.

Bezpieczeństwo podczas pracy

W sieci zobaczyć można przygotowany na potrzeby kampanii spot, w którym Beata Milewicz z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach oraz podkom. Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach mówią o bezpieczeństwie podczas prac polowych.

- Wiele tych zdarzeń (wypadków zaprezentowanych na nagraniu - przyp. red) nie miałoby miejsca, gdybyś pamiętał o podstawowych zasadach BHP. Praca w gospodarstwie rolnym wymaga bardzo dużego zaangażowania i koncentracji na wykonywanych czynnościach - mówi w spocie Beata Milewicz z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach.

- Pośpiech nie jest wskazany. Zaplanuj swoją pracę, zadbaj o ład i o porządek, nigdy nie pracuj po alkoholu. Dla dzieci stwórz bezpieczne miejsce odpoczynku. Maszyny pomogą ci w pracy w gospodarstwie, ale tylko jeśli o nie zadbasz i właściwie się nimi posługujesz. Ciągnik to również narzędzie twojej pracy i nie wyjeżdżaj nim na drogi, jeśli nie jest sprawny technicznie - dodał podkom. Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach.

W pracy nad spotem oprócz funkcjonariuszy policji i pracowników KRUS w Kielcach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • "Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

  • Coraz mniejsze zainteresowanie pracą przy zbiorach. "Odzywki, zero poszanowania"

  • Spontaniczna akcja. Kolejna niespodzianka dla Gienka i Andrzeja z Plutycz

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

krus

Część rolników będzie musiała przenieść się z KRUS do ZUS. Zmiana od 1 stycznia 2022 roku

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys ma pensję? Rozwiewamy wątpliwości

Czytaj więcej >
jakie podatki płacą rolnicy

Jakie podatki płacą rolnicy?

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys może być radnym w gminie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >