Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kujawsko-pomorskie: tragedia przy testowaniu silnika ciągnika rolniczego
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Kujawsko-pomorskie: tragedia przy testowaniu silnika ciągnika rolniczego

ciągnik silnik
unsplash.com / fot. O. Mitchell

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw rolnych podczas sprzedaży silnika ciągnika. Podczas testowania doszło do tzw. gazowania; jeden z elementów silnika odpadł i pod wpływem dużego ciśnienia uderzył w stojącą pobliżu drewnianą paletę, po czym rykoszetem ugodził w stojącego obok mężczyznę w sam środek klatki piersiowej.

Pomimo natychmiastowej reanimacji i późniejszej interwencji medyków, 23-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Tragedia podczas testowania silnika ciągnika rolniczego

Choć tragedia w Konojadach (gm. Jabłonowo Pomorskie, woj. kujawsko-pomorskie) wydarzyła się w drugiej połowie sierpnia, to lokalne służby przez pewien czas nie informowały o niej opinii publicznej.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce podczas sprzedaży silnika ciągnika rolniczego. Do właściciela przyjechało dwóch mężczyzn z Wielkopolski.

Przyjezdni udali się z gospodarzem do miejsca, w którym znajdował się silnik. Część była umieszczona na drewnianej palecie, w pewnym oddaleniu od zabudowań na posesji.

Wyrażono chęć wypróbowania silnika, więc właściciel podłączył część pod kanister z paliwem. W trakcie tego procesu doszło do tzw. gazowania: pod wpływem ciśnienia od silnika odpadł metalowy element, który odbił się od drewnianej palety i rykoszetem ugodził stojącego 23-latka w sam środek klatki piersiowej.

Tragiczny finał

23-latek upadł, a jego stan wymagał natychmiastowej reanimacji. Wkrótce na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który próbował podtrzymać funkcje życiowe poszkodowanego.

Niestety, młody mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Okazało się, że uderzył go docisk tarczy sprzęgła o wymiarach 8 na 4 centymetry.

Sprawą zajęła się policja, a przeciwko właścicielowi silnika toczy się śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

W obliczu tragicznego zdarzenia służby zleciły sekcję zwłok. Warto jednak dodać, że do dziś nie ma jej wyników, toteż brak informacji, co dokładnie wywołało zgon u 23-latka.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: czasbrodnicy.pl