RolnikInfo.pl
Wypadek - policja

KPP Tomaszów Lubelski

Lubelskie: wypadek podczas przycinania drzew. 51-latek trafił do szpitala

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Do groźnego wypadku doszło we wsi Bełżec, położonej w województwie lubelskim. Podczas przycinania drzew 51-latek został uderzony przez spadającą gałąź. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmą się funkcjonariusze z KPP Tomaszów Lubelski pod nadzore

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego tomaszowskiej policji w minioną sobotę, 27 marca bieżącego roku w godzinach popołudniowych. Jak się okazało, podczas prac na wysokościach doszło do groźnego wypadku.

51-latek trafił do szpitala 

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że podczas wykonywania prac związanych z przycinaniem drzew, 51-letni mężczyzna został uderzony przez jedną ze spadających gałęzi, co doprowadziło do tego, że mężczyzna stracił równowagę, po czym spadł z podestu zwyżki

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie ma bezpośredniego wpływu na ceny detaliczne nawozów mineralnych i innych środków do produkcji rolnej, gdyż zakłady produkcyjne określają je we własnym zakresie, kierując się zarówno rachunkiem kosztów, swoimi możliwościami produkcyjnymi, jak i aktualną sytuacją na rynku - wskazał w odpowiedzi Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

51-latek po wypadku doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Jak przekazała starszy sierżant Małgorzata Pawłowska z KPP Tomaszów Lubelski, od mężczyzny została pobrana krew do badania stanu trzeźwości.

Obecnie Policja w Tomaszowie Lubelskim pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia. 

Apel policjantów 

W związku ze zdarzeniem starszy sierżant Małgorzata Pawłowska zaapelowała do wszystkich, którzy zajmują się wycinką drzew. 

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac związanych z wycinką i przycinaniem drzew - zaapelowała starszy sierżant Małgorzata Pawłowska.

Nieszczęśliwe wypadki 

Do nieszczęśliwych wypadków dochodzi przy większości prac. Zgodnie z danymi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w ubiegłym roku zgłoszono o 19,6% mniej wypadków podczas pracy w gospodarstwach rolnych w porównaniu z rokiem 2019. W 2020 roku rolnicy informowali KRUS o 10 974 wypadkach podczas pracy w gospodarstwach rolnych, z czego uznanych zostało 9 958. Więcej na ten temat pisaliśmy >tutaj<.

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >