Wypadek - policja
KPP Tomaszów Lubelski
Autor Aneta Wasilewska - 30 Marca 2021

Lubelskie: wypadek podczas przycinania drzew. 51-latek trafił do szpitala

Do groźnego wypadku doszło we wsi Bełżec, położonej w województwie lubelskim. Podczas przycinania drzew 51-latek został uderzony przez spadającą gałąź. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmą się funkcjonariusze z KPP Tomaszów Lubelski pod nadzorem prokuratora.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego tomaszowskiej policji w minioną sobotę, 27 marca bieżącego roku w godzinach popołudniowych. Jak się okazało, podczas prac na wysokościach doszło do groźnego wypadku.

51-latek trafił do szpitala

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że podczas wykonywania prac związanych z przycinaniem drzew, 51-letni mężczyzna został uderzony przez jedną ze spadających gałęzi, co doprowadziło do tego, że mężczyzna stracił równowagę, po czym spadł z podestu zwyżki.

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie ma bezpośredniego wpływu na ceny detaliczne nawozów mineralnych i innych środków do produkcji rolnej, gdyż zakłady produkcyjne określają je we własnym zakresie, kierując się zarówno rachunkiem kosztów, swoimi możliwościami produkcyjnymi, jak i aktualną sytuacją na rynku - wskazał w odpowiedzi Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ardanowski: Ardanowski: "Prezydent jest dziś największym obrońcą rolnictwa"Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

51-latek po wypadku doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Jak przekazała starszy sierżant Małgorzata Pawłowska z KPP Tomaszów Lubelski, od mężczyzny została pobrana krew do badania stanu trzeźwości.

Obecnie Policja w Tomaszowie Lubelskim pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Apel policjantów

W związku ze zdarzeniem starszy sierżant Małgorzata Pawłowska zaapelowała do wszystkich, którzy zajmują się wycinką drzew.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac związanych z wycinką i przycinaniem drzew - zaapelowała starszy sierżant Małgorzata Pawłowska.

Nieszczęśliwe wypadki

Do nieszczęśliwych wypadków dochodzi przy większości prac. Zgodnie z danymi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w ubiegłym roku zgłoszono o 19,6% mniej wypadków podczas pracy w gospodarstwach rolnych w porównaniu z rokiem 2019. W 2020 roku rolnicy informowali KRUS o 10 974 wypadkach podczas pracy w gospodarstwach rolnych, z czego uznanych zostało 9 958. Więcej na ten temat pisaliśmy >tutaj<.

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Następny artykuł