RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Morawiecki z wizytą na Podlasiu. Premier zapowiada prace legislacyjne nad ubezpieczeniem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Morawiecki z wizytą na Podlasiu. Premier zapowiada prace legislacyjne nad ubezpieczeniem

Krystian Maj/KPRM/Twitter
Krystian Maj/KPRM/Twitter

- Dzisiaj pracujemy nad czymś, o czym rozmawialiśmy z rolnikami z tej ziemi, nad powszechnym programem ubezpieczeń - mówił podczas wizyty na Podlasiu Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki odwiedził wczoraj kolejne gospodarstwo. Tym razem premier pojawił się w Białousach (woj. podlaskie), gdzie uprawiana jest borówka amerykańska, gdzie między innymi zapowiedział prace legislacyjne nad ubezpieczeniem.

Powszechny program ubezpieczeń

- Wiemy doskonale, że te klęski żywiołowe potrafią być zmorą polskiego rolnika, polskiego rolnictwa - mówił Morawiecki.

Jak zapowiedział premier, koncepcja programu będzie szybko rozwijana i opracowywana legislacja, by ubezpieczenie od klęsk żywiołowych pozwoliło w końcu "odetchnąć" rolnikom.

"Jesteśmy wdzięczni rolnikom"

Premier podczas wczorajszej wizyty zachęcił wszystkich Polaków, by kupowali od rolników w handlu detalicznym oraz, by podczas zakupów sięgali po polskie produkty.

- Jesteśmy wdzięczni rolnikom za polską, zdrową żywność. Sprawdzajmy szanowni państwo, co kupujemy - dodał Morawiecki.

Podczas spotkania Morawiecki przypomniał także, że w negocjacjach z Unią Europejską udało się wynegocjować "największy pakiet dla rolnictwa", czyli 34 mld euro z WPR i Krajowego Planu Odbudowy. Premier podkreślił także, że do tego należy dostać także środki z budżetu państwa.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Kancelaria Premiera/Facebook